Важлива інформація
Відклична кампанія по заміні модуля подушки безпеки

Автомобіль FCX Clarity

Автомобіль Honda FCX Clarity — революційна розробка компанії Honda в галузі створення екологічних автомобілів. Після 19 років дослідницьких робіт поява цього автомобіля на паливних елементах у серійному виробництві знаменує початок нової ери використання екологічно чистих автомобілів. Модель FCX Clarity, із вихлопної труби якої в атмосферу викидається тільки вода, була представлена в 2008 році на церемонії випуску машини з конвеєра заводу Automobile New Model Centre в Точігі, Японія. Компанія Honda також продемонструвала деякі нові технологічні процеси, включаючи установку бака для водневого палива й батареї паливних елементів, які Honda виготовляє самостійно також на заводі в Точігі.

Випуск Honda FCX Clarity почався в червні 2008 року в Японії на спеціалізованому заводі, який виробляє автомобілі на паливних елементах.

Серед перших користувачів цієї моделі — акторка Джеймі Чі Кертіс і її чоловік, режисер Крістофер Гест, а також кінопродюсер Рон Йєркса. Завдяки цим починанням компанія Honda зробила ще один крок уперед до втілення в життя свого завдання — зробити можливим більш широке використання автомобілів на паливних елементах.

Honda FCX Clarity — чотиримісний седан, який використовує для руху водень і енергію паливних елементів, які діють разом із електродвигуном. Автомобіль доступний у Японії й США (штат Каліфорнія) на базі лізингової плати $600 на місяць. Економічність FCX Clarity утричі вища, ніж економічність сучасних ДВЗ, і вдвічі вища, ніж економічність гібридних силових установок.

Інноваційність і ефективність Honda FCX Clarity була підтверджена нагородою в номінації World Green Car 2009 (Найбільш екологічно чистий автомобіль року) у рамках щорічного міжнародного конкурсу World Car Of The Year. Авторитетним журі конкурсу було визнано світове лідерство Honda в галузі альтернативних джерел енергії й інновацій, спрямованих на зниження шкідливих викидів у атмосферу. 59 членів журі з 25 країн світу обрали Honda FCX Clarity з 22 претендентів на титул "найбільш зеленого автомобіля" у світі. Члени журі так аргументували свій вибір на користь Honda FCX Clarity: "Honda FCX Clarity має найреальніші шанси у звичайному житті з усіх представлених конкурентів. Цей розкішний седан використовує як паливо водень і здатен проїхати 430 км на одному баку (із середньою витратою 3,3 літри на 100 км шляху) без жодних шкідливих для атмосфери викидів. Єдине, що потрібно для подальшого масового виробництва, — це урядова підтримка в створенні необхідної заправної інфраструктури. Уже зараз компанія Honda готова надати свої неперевершені інновації жителям Каліфорнії всього за $600 лізингової плати на місяць. Звичайно, для комерційного успіху моделі FCX Clarity і подібних автомобілів на паливних елементах знадобиться якийсь час, але вже зараз ми знімаємо капелюхи перед інженерами компанії Honda за розробку, впровадження й просування дорогої високої технології в такий непростий для світової економіки час".

Стів Сентер, віце-президент маркетингового департаменту Північно-Американського підрозділу Honda Motor Company, прийняв нагороду на подіумі манхеттенского Jacob Javits Centre: " Для компанії Honda цей титул, безумовно, велика честь. FCX Clarity є символом наших досягнень у галузі альтернативних технологій і відповідає всім вимогам сучасності. Завдяки таким інноваціям у вигляді паливних елементів ми можемо користуватися енергією, добутою з додаткових джерел, одержувати справжню насолоду від керування автомобілем і при цьому сприяти стабілізації клімату в усьому світі".