Газонокосарка Honda Miimo

Honda вийшла на дедалі розвинутіший європейський ринок роботизованих газонокосарок із випуском  Honda Miimo, свого першого серійного роботизованого продукту для домашнього використання.

Honda Miimo – ідеальне рішення для тих, хто хоче мати гарний газон, але не бажає чи не може доглядати за ним самостійно. Після встановлення цей чудовий пристрій, що дає змогу економити час і зусилля, потребує тільки мінімальної взаємодії з боку людини. Впродовж усього сезону він щодня самостійно підстригає газон, забезпечуючи його красу й акуратність.  

 Honda Miimo застосовує систему «безперервного скошування», як правило, зрізуючи тільки 2-3 мм трави за раз, кілька разів на тиждень. Його маршрут по газону довільний, а значить, він має слабший вплив на траву, через що трава росте здоровішою, із меншою кількістю моху й бур’янів. На відміну від традиційних газонокосарок, Honda Miimo не треба збирати обрізки, бо настриг після його роботи такий мілкий, що розсіюється по газону, швидко розкладається і стає природнім добривом, яке покращує здоров’я та якість трави. 

Honda Miimo рухається садом за допомогою комбінації органів керування, таймерів та сенсорного зворотного зв’язку в режимі реального часу. Він рухається в межах дротяної загорожі, встановленої під землею чи в траві по периметру саду або двору. Honda Miimo ловить електронний сигнал загорожі й не виходить за її рамки, забезпечуючи високу безпеку й точність своєї роботи. Маючи високоефективну літієво-іонну батарею, він самозаряджається, постійно перевіряючи рівень своєї батареї й вертаючись на док-станцію, коли з’являється така потреба.

Honda Miimo вирізняється наявністю лопаті, вбудованої в тримач леза, що створює повітряний потік, щоб ефективно «направляти» траву в бік леза. Ця особливість забезпечує щонайвищу якість зрізання й одноманітніше розсіювання настригу. Крім цього, з усіх ринкових моделей газонокосарок тільки Honda Miimo використовує три високоміцних леза, що згинаються, а не розколюються, зіткнувшись із твердими предметами, знижуючи небезпеку того, що шматки розколотого леза можуть залишитися на газоні. Висота зрізання регулюється від 20 до 60 мм відповідно до умов та сезону. 

В Європі об’єми продажів роботизованих газонокосарок швидко ростуть. У часи, коли люди все частіше приймають гостей на свіжому повітрі в саду чи на задньому дворі, постійно зайняті й не хочуть самостійно доглядати за газоном, а немолоде покоління, можливо, й не в стані цього робити, роботизовано газонокосарки пропонують ідеальне рішення.  Їх застосування також має переваги для довкілля: вони не виробляють СО², працюють тихіше за бензинові моделі, а ще немає потреби позбуватися настригу.

Для скошування трави на газонах різних типів і розмірів Honda Miimo має три режими роботи: довільний, направлений і змішаний. У довільному режимі він рухається газоном без будь-якого фіксованого маршруту; а в направленому режимі він їздить туди-сюди одноманітніше, а отже скошує траву швидше. Під змішаним режимом розуміється чергування довільного й направленого руху.

На Honda Miimo встановлені три незалежні «сенсори зіткнення», що працюють по всьому колу, які виявляють імовірність наїзду на перепону. Якщо датчика ввімкнено, Honda Miimo зупиниться, обернеться й від’їде в іншому напрямкові від можливої перепони. 

Honda Miimo під силу пагорби до 24 градусів; виявивши ділянку з густою чи високою травою, він автоматично вповільнюється, при цьому не знижуючи швидкості обертання леза, щоб ефективно обробити таку територію.

І безпеку, й охорону забезпечують два «сенсори підіймання», що вмикаються, якщо Honda Miimo підняти в повітря. Після цього він повністю вимикається, звучить сигналізація, і його неможливо використовувати, доки власник не введе пін-код. Відповідно до нових нормативних вимог його не можна підіймати, доки крутяться леза, а в випадку крадіжки він виявляється непридатним. 

У продажу Honda Miimo доступний у двох моделях: 300 і 500, з максимальним периметром роботи 300 і 500 м відповідно. Honda Miimo 500 може обробляти газон площею до 3 000 квадратних метрів – це приблизно половина футбольного поля, що робить його чудовим вибором для великого різноманіття садів та дворів.

Honda працює над розробленням робототехніки з 1986 року, почавши з попередників ASIMO, найпередовішого робота-гуманоїда в світі. Honda Miimo – перший серійний роботизований продукт, виготовлений компанією для домашнього використання. Він представляє перші кроки до забезпечення клієнтів роботизованими рішеннями для полегшення побуту, а значить, покращення життя.