Важлива інформація
Відклична кампанія по заміні модуля подушки безпеки

Моноцикл UNI-CUB

Honda Motor Co., Ltd. представила UNI-CUB – персональний моноцикл, що служить для гармонійного руху серед людей. Маючи компактний дизайн і комфортабельне сидіння, UNI-CUB пропонує свободу пересування в будь-якому напрямку, властиву людині під час ходьби. 

UNI-CUB – це нове покоління моноцикла Honda U3-X, представленого в 2009 році, в розробці якого застосована фірмова технологія керування рівновагою й перша в світі система всенаправленого приводу (Honda Omni Traction Drive System). Застосування цих технологій дозволяє користувачеві керувати швидкістю пристрою, переміщатися в будь-якому напрямкові, розвертатися й зупинятися, просто переносячи вагу тіла. Оскільки користувач може вільно переміщатися вперед, назад, по сторонах і по діагоналі, він здатен швидко й легко маневрувати в потоці людей. 

Ба більше, компактне сидіння UNI-CUB дозволяє користувачеві легко діставати ногами до землі й зберігати висоту на рівні очей інших пішоходів. Ця конфігурація сприяє гармонії руху користувача й інших людей, дозволяючи йому вільно й комфортно переміщатися як у просторі, так і в потоці пішоходів, які рухаються.   

Із червня 2012 року, в співробітництві з Японським національним музеєм науки й інновацій Honda проводить демонстраційні випробування мотоцикла. Окрім досліджень придатності UNI-CUB для застосування у приміщеннях, цей проект відкриває можливості практичного застосування пристрою в різноманітних умовах, як у Японії, так і за її межами. 

Технологія контролю балансу, притаманна UNI-CUB, є частиною сімейства технологій Honda Robotics, що виникли з дослідженнями компанії в галузі роботів-гуманоїдів, включно з всесвітньо відомим ASIMO.

У майбутньому Honda продовжить свої перспективні дослідження й розроблення технологій мобільності нового покоління, як і раніше, ставлячи перед собою ціль пропонувати все більшій і більшій кількості людей задоволення й радість від свободи руху. 

Основні специфікації моноцикла UNI-CUB 

Розмір (довжина/ширина/висота), мм

520х345х745

Висота сидіння, мм

745-825

Тип акумуляторної батареї

Літієво-іонна

Максимальна швидкість, км/год

6

Запас ходу, км

6

Умови експлуатації

Вільний простір всередині приміщень

 

Основні характеристики моноцикла UNI-CUB 

Маневровість допомагає сумісності з людьми в будь-яких середовищах

  1. Всенаправлена свобода руху, властива людині під час ходьба

UNI-CUB має двоколісну конфігурацію з мінімальною колісною базою. Переднє колесо оснащене системою всенаправленого приводу (Honda Omni Traction Drive System), про розроблення якої компанія вперше оголосила в 2009 році. Заднє колесо крутиться в боковій площині, що полегшує повертання й розвертання. Використовуючи різну швидкість обертання переднього й заднього коліс під час бокового руху, UNI-CUB здатен переміщатися вперед і назад, із боку в бік і по діагоналі, а також розвертатися на місці й виконувати швидкі, жваві рухи. 

2. Рух у гармонії з іншими людьми

Розроблена компанією Honda технологія контролю балансу дозволяє користувачеві контролювати рух коліс моноцикла  UNI-CUB майже так само вільно, як рухається людина під час ходьби. Маючи конструкцію, що враховує користувачеве середовище, ця система дає йому можливість рухатися поряд чи тримати за руку іншу людину.  

3. Компактні розміри для руху й подолання підйомів у відкритому просторі всередині приміщень

Завдяки компактному компонуванню сидіння моноцикл UNI-CUB разом із користувачем займає приблизно стільки ж місця, як і людина під час ходьби. Оптимальна конфігурація коліс, а також точне керування рухом і рівновагою, збільшують здатність мотоцикла долати підйоми у відкритому просторі всередині приміщень. 

Легкість контролю сприяє свободі руху

4. Керування шляхом переміщення ваги тіла з застосуванням сенсорної панелі

Коли користувач керує мотоциклом за допомогою переміщення ваги свого тіла, сенсор нахилу UNI-CUB уловлює напрямок, у якому нахиляється користувач, дозволяючи пристрою прорахувати напрям руху й швидкість, задану користувачем. Контроль руху мотоцикла через сенсорну панель за допомогою смартфона й інших пристроїв  – ще один зручний варіант керування UNI-CUB.