Важлива інформація
Відклична кампанія по заміні модуля подушки безпеки

Королева з автоматом: Тест-драйв Honda CRF1000 Africa Twin

Королева з автоматом: Тест-драйв Honda CRF1000 Africa Twin Джерело: www.auto.ria.com

Туристичні мотоцикли класу ендуро надпопулярні не тільки серед шанувальників поїздок на далекі дистанції. Турендуро - єдиний клас мототехніки, який бере участь в щорічному ралі-марафоні "Дакар". Журналіст AUTO.RIA в числі перших протестував легенду "Дакара" - мотоцикл Honda Africa Twin 2016 модельного року.

На один з найочікуваніших мотоциклів 2016- го встановили 998-кубовий двигун з макс. потужністю 70 кВт при 7500 об / хв і макс. крутним моментом 98 Нм при 6000 об / хв. і, як у випадку з нашим тестовим екземпляром, автоматичну (роботизовану) трансмісію DCT на 6 ступенів. Все вірно: вперше на "Африці" встановлюється коробка-автомат з подвійним зчепленням, так що ми вирішили розібратися навіщо потрібна DCT на вcедорожній техніці.

Подарунок для шанувальників не тільки далеких подорожей, але і завзятих прихильників пересіченої місцевості був виставлений в тестовий парк саме з DCT. Хондовці навмисно не стали стріляти по конкурентам перевіреними боєприпасами. У компанії подумали і вирішили відразу ж дати на тест топ-версію, яка на їхню думку прийдеться смаку всім і кожному.

Але починалося-то все зовсім інакше. Спочатку, ще в 1980-х, Хонда відправила свою "Африку" завойовувати однойменний континент: там Africa Twin чотири рази перемогла в ралі-рейді Париж-Дакар. І її мимоволі нарекли "Королевою пустелі". Мабуть тільки після цього маркетологи з Хонди стрепенулися і вирішили-таки ставити завдання мотоциклу не тільки в спортивних змаганнях: важливо приносити і прибуток від продажів. Таким чином Королева вирушила заробляти гроші.

Перед нами - новітнє покоління легендарного мотоцикла, що ні однією деталлю не повторює попередника, але все так само несе позашляхову ідею в маси. Один з найбільш очікуваних мотоциклів поточного року ми відчули не на якихось виїзних презентаціях, а прямо в Україні. І це дуже здорово, адже мотодружина тепер може власними силами (а не оцінюючи техніку по відео в інтернеті) поїздити на новому мотоциклі.

Ми тим часом вирішили не втрачати часу даремно і в ході тесту встигли перевірити байк у всіх іпостасіях: поганяли "на дальняк", помісили бруд на треку і навіть обзавелися враженнями від Africa Twin у професійних спортсменів. А для початку я вирішив пройняти по рівному асфальту і оцінити новий мотор з новою коробкою в дії.

Включаю першу передачу, це відбувається коротким натисканням відповідної кнопки на правому пульті управління і ... нічого не відбувається. Мотоцикл стоїть на місці, навіть якщо відпустити гальмо. І це дуже зручно: на світлофорі не потрібно шукати нейтраль, а потім включати передачу, просто відкриваєш газ і їдеш. Звичайно, мотоциклетна безпека вимагає вижиму гальма під час стоянки в будь-якому випадку, але щодо того що байк поїде вперед без вашого бажання можна не переживати.

Рядний літровий двигун навіть на фоні конкурентів виглядає солідно, особливо з урахуванням своєї віддачі і еластичності в бойових умовах. Силовий агрегат на ділі не тільки не відстає, але і робить байк одночасно швидким і передбачувано керованим. Тут потрібно враховувати той факт, що і габаритні розміри і менша, ніж у конкурентів, вага (особливо у версії з "механікою") позбавляють байк від повадок телепня-переростка. І виглядає компактно і, що найголовніше, їхати на ньому зручно і не страшно.

БЕЗ ПЕРЕМИКАНЬ

Звичайно, наявність автоматичної трансмісії робить з байкера справжнього асфальтового ледаря, який навіть на світлофорах не поспішає по мотоциклетній звичці піти у відрив з запасом, а дозволяє іншим учасникам руху трохи довше подивитися на золотисті диски спиць і різнокольорові строкаті боки Хонди. Однозначно привабливий байк! Але мені через не надто великої тривалості часу тесту хотілося стартувати в підлогу на кожному світлофорі - і тут я не відчув нестачу тяги. Навпаки, звернув увагу на якість роботи системи контролю тяги. Traction Сontrol має три режими і може бути відключений повністю. Треба - сміливо викручуй ручку на будь-якому покритті без страху втратити контроль над заднім колесом.

Ще один нюанс в розрізі тривалих поїздок. На великій швидкості в дальній поїздці дуже важливо відчувати себе захищеним від вітру. А на Africa Twin з незрозумілої причини я знайшов недостатнім рівень вітрозахисту: на плечі і руки лягає додаткове навантаження у вигляді зустрічного потоку повітря, що тільки посилюється з ростом швидкості. Впоратися з цим можна регулюванням сидіння по висоті, що, до речі розвантажить спину і дозволить проїхати більшу відстань на одному диханні. Зате на мотоциклах класу "ендуро" зазвичай дуже класно захищені і від вітру, і від гілок при їзді по лісі ручки керма - і тут Африка не стала винятком. Це вкрай зручно і дуже безпечно, до того ж руки не мерзнутимуть, особливо з урахуванням наявності підігріву тих самих ручок.

Розробники Хонди явно провели чимало часу над інструментарієм і ергономікою. Незважаючи на велику кількість нових для споживача кнопок, звикаєш до них практично відразу, скориставшись лише одного разу. Прилади повністю електронні та після тесту, - а він проходив в спекотний сонячний день, - я зрозумів, що жодного разу довго не вдивлявся в них: екран не відблискує, так що навіть на яскравому сонці цифри і індикатори зчитуються легко. Як в лісі, так і на заміських трасах.

У далекій подорожі мотор і коробка отримують від мене особисто бонусні бали. Причому, і на високій швидкості, коли байкер може скаржитися, мовляв, в плечі йому надуло, і на крейсерських швидкостях в межах ПДР. На яких, до речі, байк їде настільки впевнено, що вже розслабляєшся не тільки в плані перемикання передач, але і не звертаєш уваги на нерівності. Але всі ці безумовні зручності в повній мірі зберігаються лише на малих або середніх швидкостях. Коли ж починається справжній жорсткий драйв, проявляються особливості роботи КПП.

Зізнатися, менеджери просили мене «Спортом» не зловживати: мотоцикл ще не обкатаний. Але я не втримався і пару раз-таки порушив обіцянку. І що вам сказати - замість спокою мій пульс почастішав. Поведінка мотоцикла змінюється миттєво. Відпускаєш газ, котишся спокійно, а коробка тримає передачу і при переході вниз стрілка тахометра не падає до холостих обертів, а зависає на середніх, готова кинутися в червону зону. Кайф!

А чи не час нам струснути підвіску за межами гладкого асфальту? Ну, відносно гладкого, адже по розбитим путівцях я теж встиг проїхатися. А ось на відверто хвилястий грунт і пилові пагорби ми з експертами вирушили на кросову трасу. Там я обережно атакував бездоріжжя, потихеньку звикаючи до звичок Africa Twin, пробував їзду стоячи, з відключеною системою контролю тяги і АБС. І це дуже добре - мати можливість повністю заблокувати колесо, щоб краще пройти поворот, побуксувати ... Навіть не будучи великим шанувальником такої їзди, відразу згадав легкі кросові мотоцикли, повністю позбавлені електроніки.

Важка Африка, звичайно, рулится інакше, вимагає особливої ​​уваги і роботи тілом. Але лише в порівнянні з "кроссачами". А в своєму класі він демонструє явну перевагу над конкурентами, і в першу чергу - через вагу і великий (25 см!) кліренс. Але головний сюрприз - це все-таки коробка! Як же зручно не замислюючись атакувати будь-яку калюжу, підйом або спуск, не побоюючись промахнутися з вибором передачі ... Наші запрошені мотоспортсмени теж оцінили і "автомат", і вагу, причому не тільки на асфальтованому треку, але і на кроссовом.

Незважаючи на те, що наші експерти зазвичай експлуатують інші класи мототехніки (в ралі-рейдах, на жаль, ніхто з них участі не бере), з висоти свого досвіду відмінно розібралися і з самим байком, і з зрозумілим звітом про управління новою технікою.

НА СТАРТ, УВАГА...

У деяких моментах заради зменшення ваги Хонда, звичайно, пішла на хитрість. І бак поставили невеликого обсягу, і мотор не стали форсувати. Легкий і компактний двигун з сухим картером - ще одна перевага "Африки". І, звичайно, знайти їй гідного конкурента для їзди по бездоріжжю непросто. Люблю я далекі поїздки, - цього у мене не відняти. І все ж кількість задоволення, яке за порівняно невеликі гроші дарує зручна Хонда, близьке до максимального: цей мотоцикл, з його тяговитим двигуном і зручним алгоритмом автоматичного перемикання передач, можна радити кожному бажаючому вступити в ряди шанувальників туристичних ендуро. І нехай Королева виявилася не такою вже потужною: все одно в Хонді робили упор на мандрівників по бездоріжжю. А бездоріжжя - її королівство.

Джерело: https://auto.ria.com/news/test-drive/231315/koroleva-s-avtomatom-test-drajv-honda-crf1000-africa-twin.html 
© AUTO.RIA.com™

_____________________________________________________________________________________________________

Матеріал публікується українською мовою в перекладі з оригіналу та з письмового дозволу редакції, а також прямим посиланням на джерело.
Компанія "Прайд Мотор" може не поділяти думку авторів публікацій та не несе відповідальності за зміст авторських матеріалів.