Важлива інформація
Відклична кампанія по заміні модуля подушки безпеки

Людиноподібний робот Honda Asimo став самостійнішим

Людиноподібний робот Honda Asimo став самостійнішим
14 листопада 2011
Honda представила зовсім нового людиноподібного робота ASIMO з першою у світі автономною технологією керування діями без контролю оператора. Підвищений інтелект і здатність адаптуватися до різних ситуацій — іще один крок до практичного використання ASIMO у місцях із великою кількістю людей.

Новий ASIMO пройшов шлях від автоматичної машини до автономної. Тепер він уміє визначати свої дії відповідно до переміщення людей, зберігати позу при перестановці ноги, розпізнавати обстановку за допомогою численних датчиків і здатен до самостійних дій при відсутності команд із сторони.

Технологія штучного інтелекту Honda включає обробку даних від численних датчиків, які відповідають зоровим, слуховим і тактильним відчуттям людини, для оцінки ситуації й визначення дій ASIMO. Координація між зоровими й слуховими датчиками дозволяє роботові одночасно розпізнавати обличчя й голос співрозмовника, а також розрізняти голоси трьох людей, які говорять одночасно.

ASIMO може оцінювати напрямок руху людини, щоб уникати зіткнень, бігати, стрибати на одній нозі, відкручувати кришку пляшки й наливати рідину в паперову склянку, не пом'явши її. Завдяки вдосконаленим пальцям робот навчився "спілкуватися": наприклад, може передати мовою жестів слово "родина".

Одночасно Honda представила нове збірне ім'я Honda Robotics, яке буде поєднувати всі її робототехнології й відповідні продукти. Зокрема, під цим іменем компанія показує експериментальну модель багатофункціонального маніпулятора, яким можна керувати дистанційно для виконання завдань у незручних, важких або небезпечних для людей місцях.

Разом із новим ASIMO і багатофункціональним маніпулятором компанія Honda представила пристрій допомоги при ходьбі для підтримки людей із ослабленими м'язами ніг і компактний одноколісний електромотоцикл U3-X.