Важлива інформація
Відклична кампанія по заміні модуля подушки безпеки

Дебют робота ASIMO в Європі

Дебют робота ASIMO в Європі
18 липня 2014
Робот-гуманоїд Honda ASIMO найостаннішої моделі здійснив свій перший європейський дебют в Брюсселі.

Новітній ASIMO, який, відповідно до планів компанії Honda, надалі буде здатний допомагати людям з обмеженими можливостями, отримав кілька значних технологічних удосконалень. Робот нової моделі має підвищений інтелект, поліпшену рухливість руки (що дозволяє йому відкрити пляшку і налити напій або ж спілкуватися мовою жестів), а також здатність бігати швидше, бігати задом наперед, м'якше спускатися і підніматися сходами, підстибувати на одній нозі й навіть стрибати.

Ці удосконалення наближають компанію Honda до створення робота для користування в домашній обстановці або будь-якому іншому місці, де потрібна допомога людям.

Вдосконалений ASIMO володіє кількома новими здібностями, що стали результатом досліджень роботів, які можуть приймати рішення, проведених компанією Honda, які дозволяють йому адаптувати свою поведінку до оточення в режимі реального часу. Промо-відео з демонстрацією здібностей ASIMO доступне за посиланням: https://www.youtube.com/user/HondaInUkraine/videos?view=0&shelf_id=1&sort=dd

 

Удосконалення в інтелектуальних здібностях:

• ASIMO може розрізняти обличчя і голоси людей, що розмовляють одночасно.

• ASIMO може припинити дію і змінити свою поведінку, щоб пристосуватися до наміру іншого учасника ситуації. Наприклад, тепер ASIMO здатний передбачити напрям, в якому рухатиметься людина, і тут же змінити свою траєкторію руху, щоб уникнути зіткнення.

Удосконалення у фізичних здібностях:

• ASIMO став бігати зі швидкістю 9 км / год (на 3 км/год швидше, ніж попередня модель).

• ASIMO може також бігати задом наперед, підстрибувати або тривалий час стрибати на одній нозі.

Покращена здатність виконувати завдання:

• У нового ASIMO вдосконалені, майстерно зроблені пальці й руки.

• Чутливі руки, разом з технологією визначення предметів, дозволяють йому виконувати складні завдання, наприклад, піднімати скляну пляшку і відкручувати кришку, або ж тримати паперовий стаканчик, не здавлюючи його, і наливати в нього рідину.

• ASIMO може спілкуватися мовою жестів (японською та американською).

 

Також в Європі дебютував UNI-CUB β (бета), новий персональний моноцикл, обладнаний фірмовим всеспрямованим приводом від Honda і технологією контролю балансу, розробленою в результаті досліджень компанії в галузі людиноподібних роботів.

Ці технології дозволяють моноциклу UNI-CUB β рухатися вперед, назад, убік і по діагоналі в результаті простого переміщення ваги тіла користувача і нахилу в бажаному напрямку.

«Вперше в Європі Honda демонструє нового ASIMO  найостанніше покоління розробок компанії Honda в галузі роботобудування»,  говорить Сатоши Шігемі, головний інженер ASIMO.

«Попередня модель робота ASIMO продемонструвала дивовижну плавність і швидкість рухів. Новий ASIMO піднімає цю мобільність, здатність виконувати завдання та спілкуватися з людьми на новий рівень, і наближає компанію Honda до її кінцевої мети  створити робота, який міг би допомагати людям з обмеженими можливостями».