Важлива інформація
Відклична кампанія по заміні модуля подушки безпеки

“Honda Foundation” вручить щорічну нагороду за досягнення в науці та розробці технологій докторові Хельмуту Клеменсу

“Honda Foundation” вручить щорічну нагороду за досягнення в науці та розробці технологій докторові Хельмуту Клеменсу
24 вересня 2014
Доктор Хельмут Клеменс отримає нагороду від “Honda Foundation”*, фонду, створеного засновниками компанії Honda Motor Соїчиро Хонда та його молодшим братом Бенджиро Хонда, за видатний внесок і досягнення в розробці легких конструкційних інтерметалевих** алюмінідів титану, так званих сплавів на основі γ-TiAl. Сплави й технологія оброблення, створені дослідницькою командою пана Клеменса та його колегами, включно зі співробітниками “MTU Aero Engines”, провідного виробника авіаційних двигунів у Німеччині, вважаються ключовими елементами, що будуть застосовані в передових двигунах внутрішнього згорання наступного покоління.

Пан Клеменс завідує кафедрою фізичної металургії й тестування матеріалів університету  м. Леобена, Австрія. Основними напрямами досліджень, що проводить цей університет, є мінеральні ресурси, екологічне виробництво й технології, а також високоефективні матеріали.  Доктор Клеменс стане 35-м лауреатом, що отримав нагороду від компанії Honda. Церемонія нагородження відбудеться 17 листопада 2014 року в Токіо. Крім спеціальної медалі й сертифіката, пан Клеменс отримає грошовий приз в розмірі 10 млн. йен.

Заснована в 1980 році, премія від компанії Honda присуджується щорічно окремій особі чи групі науковців за видатні досягнення в галузі  екотехнологій***. Нові конструкційні матеріали повинні бути легші й тривкіші,  такі, що могли б бути застосовані в автомобільних й авіаційних двигунах нового покоління з метою значного зниження кількості шкідливих викидів та скорочення споживання палива. Інтерметалеві алюмініди титану вважаються ключовими матеріалами в роботі над досягненням цієї мети. Сплави та технології, розроблені паном Клеменсом, є важливими досягненнями в галузі екотехнологій. Отож, його вклад в цю галузь вважається достойним цієї нагороди від компанії Honda.

 

 

* Нагорода від Honda: перша в Японії міжнародна нагорода за досягнення в науці та розробці технологій, заснована в 1980 році.  

** Інтерметалеві  матеріали: матеріали, що складаються з двох або більше типів атомів металу, що існують як гомогенні, композитні речовини.

*** Екотехнології – термін, створений для точнішого відображення симбіозу між цивілізацією  технологій і природою.