Важлива інформація
Відклична кампанія по заміні модуля подушки безпеки

HONDA ОГОЛОШУЄ ПРО ПОВНУ ГОТОВНІСТЬ ДО НОВОГО СЕЗОНУ ШОСЕЙНО-КІЛЬЦЕВИХ АВТОПЕРЕГОНІВ (WTCC)

HONDA ОГОЛОШУЄ ПРО ПОВНУ ГОТОВНІСТЬ ДО НОВОГО СЕЗОНУ ШОСЕЙНО-КІЛЬЦЕВИХ АВТОПЕРЕГОНІВ (WTCC)
04 березня 2013
Honda Racing Team JAS завершила в Арагоні (Іспанія) програму іспитів і тепер остаточно готова до світового чемпіонату з турингу FIA World Touring Car Championship (WTCC) 2013, який почнеться 24 березня 2013 року з італійського етапу, а закінчиться 17 листопада в Макао. Усього в чемпіонаті 24 гонки.

Honda представлятимуть два екіпажі: чемпіон WTCC 2009 Габріеле Тарквіні (Італія) і Тьягу Монтейру (Португалія). Фахівці Honda розробили унікальний 1,6-літровий 4-циліндровий турбований бензиновий двигун із безпосереднім упорскуванням. Він створений спеціально для гоночного авто Civic WTCC, обслуговуванням якого займеться відоме тюнінг-ательє Mugen.

Команда блискуче дебютувала наприкінці минулого року, виставивши Civic WTCC на три останні гонки чемпіонату 2012 року. Тьягу Монтейру піднявся на п'єдестал пошани вже в третій своїй гонці – у листопаді в Макао. На тому ж етапі болід Honda продемонстрував другий результат, подолавши трасу всього за 2:31,844.

Алессандро Маріані, керівник команди J.A.S. Motorsport, коментує: «Я пишаюся тією роботою, яку Honda й наша команда проробили, готуючись до Чемпіонату 2013 року. Я певен, що командний дух допоможе нам упоратися з усіма викликами, які чекають на нас попереду. І хоча ми усвідомлюємо, що новачкам не варто розраховувати на швидкий успіх, однак ми високо піднімаємо планку й прагнемо до перемоги».

Civic WTCC пройшов цієї зими ретельну підготовку, організовану командою інженерів Honda і J.A.S. Motorsport. У грудні 2012 протягом трьох днів автомобіль тестували в аеродинамічній трубі на базі науково-дослідного центру в Точігі (Японія). Услід за цим авто відправили на випробування на треках Валенсії й Арагону, у січні й лютому відповідно.

Коментуючи технічний прогрес Honda Civic WTCC 2013, Андреа Адамо, Головний конструктор Honda Racing Team JAS, відзначає: «Ґрунтуючись на результатах випробувань, ми добре доопрацювали Civic WTCC: поліпшили аеродинаміку, доробили конструкцію підвіски й передньої частини авто. Крім того, ми обладнали гальма унікальними передніми й задніми скобами, створеними разом із AP Racing».

Дайсуке Хоріучі, керівник проекту WTCC у науково-дослідному центрі Honda, відзначає: «WTCC – це особливий тип гонок, де автомобілі можуть хвилин по двадцять рухатися один за другим у щільному потоці, намагаючись при цьому обійти суперника. Щоб вирватися вперед, коли дистанція до іншого авто всього 50 см, гонщикам потрібна блискавична реакція, а болід має бути абсолютно надійним. Щоб досягти найкращого результату, ми зосередилися на керованості авто. Двигун ми доопрацювали так, що гонщики можуть розраховувати на нього, який би стиль водіння вони не обрали. Зміни торкнулися турбіни турбонаддуву, коректор подачі палива по тиску наддуву (the turbo-boost control), прийомистості двигуна. Ми також оптимізували форму впускного каналу, довжину впускного колектора, удосконалили систему запалювання».

Команді Honda Racing Team JAS доведеться змагатися з приватною командою Zengő Motorsport (Угорщина), яка також виступає на автомобілі  Honda Civic WTCC. Болідом буде управляти угорський пілот Норберт Міцеліс. Машина має ті ж технічні характеристики, що й власні авто команди Honda Racing Team JAS.

Філософія Honda вчить, що радість гонок потрібно розділити з друзями, тому на всіх європейських етапах перегонів працюватиме «Фан-зона Honda», що дозволить усім шанувальникам автоспорту зануритися в захопливий світ змагань.

 Інформація про WTCC

 • WTCC – це абревіатура FIA World Touring Car Championship (Світовий чемпіонат із шосейно-кільцевих автоперегонів у класі туринг).
 • Автомобілі мають відповідати вимогам категорії FIA Super2000.
 • Усі автомобілі, які беруть участь у змаганнях, мають базуватися на серійних 4-місних (і більше) моделях.
 • Чемпіонат призначений для авто з 1,6 л бензиновим турбованим двигуном із безпосереднім упорскуванням.
 • Дистанція кожної гонки – від 50 км до 60 км.
 • Сезон складається з 12 гоночних уїкендів (по дві гонки кожен).

 Технічні характеристики Honda Civic WTCC 2013

 Двигун

 • 4-циліндровий двигун із безпосереднім упорскуванням і турбонаддувом із проміжним охолоджувачем;
 • Об’єм: 1,6 л;
 • Сухий піддон картера.

 Вага й розмір

 • Маса: 1 100 кг;
 • Довжина: 4 300 мм;
 • Ширина: 1 830 мм;
 • Колісна база: 2 605 мм.