Honda розробила першу у світі автомобільну систему попередження заторів

Honda розробила першу у світі автомобільну систему попередження заторів
08 травня 2012
Honda оголосила про успішну розробку першої у світі технології попередження дорожніх заторів, яка працює на борту автомобіля. Технологія дозволяє визначити, чи може поточний стиль вашого водіння стати причиною виникнення затору

Дорожні затори стають причиною не тільки затримок у дорозі, але й причиною збільшення викидів CO2, а також високої ймовірності наїздів ззаду. При цьому найчастіше "винний" один єдиний автомобіль, який "смиканим" рухом гальмує весь потік, що рухається за ним.

Замість того, щоб просто інформувати водія про наявні затори, нова технологія  Honda відслідковує прискорення й затримки автомобіля, щоб визначити, наскільки  стиль руху спроможний спричинити створення нових пробок. На підставі отриманих даних система виводить на кольоровий дисплей бортового комп'ютера необхідні підказки водієві. У результаті автомобіль рухається з плавним прискоренням і гальмуванням, дотримуючись необхідної дистанції відносно транспорту, який рухається попереду.

Ще більше мінімізувати ймовірність створення пробок і підвищити економію палива можна, підключивши бортовий комп'ютер до відповідних хмарних сервісів у інтернеті. У цьому випадку синхронізуються дані про рух двох машин, які рухаються одна за одною, і завдяки Системі адаптивного круїз-контролю (ACC) задній автомобіль автоматично тримає потрібну дистанцію.

Разом із дослідницькм центром новітніх наук і технологій Токійського університету компанія Honda провела випробування нової системи. Випробування показали, що за допомогою цієї системи швидкість автомобіля, який рухається позаду, збільшується в середньому на 23%, а паливна економічність його двигуна підвищується на 8%. Готуючи систему до виводу на ринок, у травні й липні

Honda проведе її перші випробування на дорогах загального користування в Італії й Індонезії.
Honda прагне до втілення концепцій "радості й свободи пересування" і "екологічно відповідального суспільства, у якому люди одержують задоволення від життя". У рамках реалізації своєї екологічної політики компанія продовжує рухатися в напрямку "мобільності без заторів" на дорогах усього світу.