Важлива інформація
Відклична кампанія по заміні модуля подушки безпеки

Honda, Sekisui House і Toshiba збудували будинок майбутнього

Honda, Sekisui House і Toshiba збудували будинок майбутнього
27 травня 2014
Компанії Honda, Sekisui House і Toshiba збудували новий демонстраційний розумний будинок у місті Сайтанама, Японія. Проект надає уявлення про те, як зміниться спосіб життя людей упродовж наступних кількох років. У будинку проводитимуться тестування передових інформаційних технологій, засобів пересування й системи керування енергопостачанням, призначених у майбутньому забезпечити максимальний контроль над розподілом енергоресурсів між будинками, транспортними засобами й населеними пунктами.

Новий демонстраційний дім пристосований для комфортного проживання двох сімей. Завдяки йому компанії зможуть в реальних умовах випробовувати й удосконалювати нові інфраструктурні технології, що допомагають розв’язувати такі задачі, як взаєморозподіл електроенергії й гарячої води, що генерується двома будинками, безконтактне зарядження автомобіля, живлення будинку й довколишніх домогосподарств від автомобіля, а також створення житлового простору, що сприяв би ширшому застосуванню персональних мобільних засобів пересування.

Всі три компанії, що працюють над реалізацією амбітного проекту, вже багато років займаються просуванням ідеї розумного суспільства і працюють над тим, щоб у майбутньому життя людей було безпечнішим, комфортнішим і веселішим. Так, Sekisui House займається популяризацією енергоефективних будинків під маркою «Green First Zero», оснащених цілим рядом технологій генерації й збереження енергії, керованих домашньою системою контролю енергоспоживання HEMS (home energy management system). Компанія Toshiba пропонує рішення, що поєднують у собі енергетичні пристрої, побутові прилади, розраховані на роботу в розумних будинках, і хмарні сервіси, що направлені на забезпечення стабільного енергоспоживання й створення комфортніших житлових просторів.  

Своєю чергою, компанія Honda створила вже два демонстраційних будинки – перший, у мг. Сайтанама, Японія, був введений в експлуатацію у квітні 2012 року, а будівництво другого, Honda Smart Home у Каліфорнії, США, було закінчено на початку поточного року. Обидва будинки – живі лабораторії. У них проходять випробування технології, що служать створенню суспільства, в якому люди можуть насолоджуватися життям. Серед них – системи, що дозволяють будинкові самостійно генерувати необхідну енергію, а також інноваційні транспортні засоби.

Вперше три компанії продемонструвати результати свого співробітництва на виставці SMART MOBILITY CITY 2013 в рамках Токійского автошоу. Зібравши воєдино досягнення з різних галузей, компанії запропонували концепцію майбутнього, у якому будинки, електроприлади й автомобілі об’єднані в єдину систему життєзабезпечення.

Цього разу тріо компаній запропонувало своє бачення того, яким буде наше життя в 2020 році, й створило демонстраційний будинок, оснащений усіма необхідними технологіями для безпечного й комфортного життя. Зокрема, будинок вирізняє розумне споживання простору, максимально зручне планування, а також широке застосування високотехнологічних рішень. Серед останніх особливе місце посідають системи, розроблені  Honda, такі як:

・«Розумний будинок» Honda Smart Home System;

・V2H (Система «автомобіль-будинок»: застосування під’єднаного до комунальних електромереж транспортного засобу як джерела живлення для будинку й довколишніх домогосподарств в екстрених ситуаціях і в моменти максимального навантаження в мережі) в комплекті з компактним електромобілем Honda MC-β;

・Домашня система контролю енергоспоживання HEMS з технологією розпізнавання голосу (Honda);

・Робототехнології Honda;

・Електромобіль Honda Fit із системою автоматичного паркування й безконтактного зарядження.

Коментар Таканобу Іто, президента й виконавчого директора Honda Motor Co., Ltd.: «Я впевнений, що співробітництво трьох компаній, яке дозволяє об’єднати передові досягнення із різних галузей, стане поштовхом для появи по-справжньому революційних ідей. Застосовуючи нові технології в реальних умовах, проводячи дослідження в справжньому домі, ми можемо куди точніше зрозуміти, чого потребуватимуть люди в найближчому майбутньому. Й у відповідь на ці потреби створювати справді інноваційні рішення».