Важлива інформація
Відклична кампанія по заміні модуля подушки безпеки

Нова технологія з'єднання сталі й алюмінію у дверних панелях автомобілів Honda

Нова технологія з'єднання сталі й алюмінію у дверних панелях автомобілів Honda
19 лютого 2013
Зменшення ваги авто на 17%, скорочення витрати палива, підвищення динамічності. 18 лютого 2013 року Honda Motor Co, Ltd оголосила про розробку нової технології, яка дозволяє з'єднувати сталь і алюміній.

Процес дає можливість використовувати алюміній у зовнішній дверній панелі, яка раніше виготовлялася із сталі. Нова технологія буде вперше реалізована в американській версії нового Acura RLX, який надійде у продаж у США в березні 2013 року, а потім поступово пошириться на інші моделі. Для об'єднання різнорідних металів було одночасно використано кілька зовсім різних технологій, серед яких запобігання корозії (електричній корозії) і тепловій деформації, викликаних різним коефіцієнтом розширення сталі й алюмінію.

Honda розробила три нові технологічні процеси, які дозволяють використовувати алюміній для зовнішньої частини дверної панелі.

  • Технологія об'єднання різнорідних матеріалів: використання структури 3D Lock Seam («Тривимірний шов у замок»), де сталеві й алюмінієві панелі розташовані шарами й підігнуті двічі.
  • Технологія запобігання електричній корозії: використана високоантикорозійна сталь для внутрішньої панелі, а також нова форма, яка забезпечує цілковите заповнення клеючою речовиною.
  • Технологія контролю теплової деформації: використання клеючої речовини з низьким модулем пружності й оптимізоване положення 3D-Seam Lock («Тривимірний шов у замок»).

Однією з переваг нового підходу є відсутність точкового зварювання, яке було обов'язковим у традиційному процесі. Також важливо, що нові технології можуть бути використані на існуючих виробничих лініях.

Інновація Honda сприяє поліпшенню паливної економічності й динамічних характеристик автомобіля за рахунок зниження ваги дверної панелі приблизно на 17% (порівняно зі звичайними). Крім того, зменшення ваги зовнішньої сторони кузова дозволяє перенести центр ваги на середину автомобіля, підвищуючи тим самим стійкість при маневруванні.

Honda також впроваджує інші розробки, які мають зробити автомобіль ще легшим. Наприклад, у 2012 році Honda почала масове виробництво передніх підрамників із сталі й алюмінію, які вперше з'явилися на північноамериканській версії Accord 2013. Виробництво підрамників стало можливим завдяки новій технології Friction Stir Welding («Зварювання тертям із перемішуванням»).