Важлива інформація
Відклична кампанія по заміні модуля подушки безпеки

Переродження ікони – новий Honda Civic Type R в образі «спортивного автомобіля для звичайного водія»

Переродження ікони – новий Honda Civic Type R  в образі «спортивного автомобіля для звичайного водія»
10 березня 2015
Після п’яти років очікування, в 2015 році, на 85-му Женевському автосалоні був представлений новий гарячий Honda – Civic Type R. Створений відповідно до концепції «перегоновий автомобіль для звичайного водія», Civic Type R задасть нові стандарти в сегменті потужних хетчбеків із переднім приводом.

Автомобілі лінійки Type R зібрали навколо себе армію шанувальників зі всього світу, і нова модель більше ніж відповідає їхнім очікуванням. Civic Type R вирізняється новим фірмовим двигуном Honda VTEC TURBO, агресивним функціональним дизайном й інноваційною технологією шасі, які, об’єднуючись, пропонують досвід водіння, що забезпечує повний ефект присутності.

Новий Civic Type R 2015 року випуску буде обладнаний найрізкішим і найпотужнішим двигуном за всю двадцятидворічну історію лінійки, сигналізуючи про перехід бренда Honda на новий рівень.

Зовсім новий турбодвигун VTECTURBO об’ємом 2 літра

Серцем Civic Type R є цілком новий бензиновий двигун VTEC TURBO с турбонаддувом об’ємом 2 літра, з прямим впорскуванням палива, який забезпечує потужність, крутильний момент і показники роботи, що не мають аналогів у сегменті хетчбеків із переднім приводом. Його максимальна вихідна потужність складає 310 PS при 6500 об/ха, а піковий крутильний момент – 400 Нм при 2500 об/хв, й обидва ці показники вище, ніж у попередньої моделі Honda Type R.

Зашкалюючий при 7000 об/хв, цей двигун, що є частиною серії двигунів Honda нового покоління під назвою Earth Dreams Technology, обладнаний вдосконаленим турбонагнітачем з технологією VTEC, яка підвищує крутильний момент на низьких обертах і забезпечує стійке прискорення.

Чудова продуктивність Civic Type R не маю собі рівних в сегменті хетчбеків з переднім приводом: розгін від 0 до 100 км він виконує лише за 5,7 секунд – і це робить його найрозгіннішим передньопривідним хетчбеком і власником найбільшої швидкості у своєму класі.

Новий двигун працює в парі з шестиступінчатою механічною коробкою передач, що відповідає за швидкий зв'язок із трансмісією.  

Форма, продиктована функціоналом

Зміни в стилі, що є унікальними для Civic Type R, надають автомобілю агресивної, цілеспрямованої постави, при цьому практично всі вони мають функціональне призначення. Елегантний і вигідний для аеродинаміки дизайн відображає те, що цей автомобіль розроблений для руху на високій швидкості. Акцент на аеродинаміці забезпечив стійкість на великих швидкостях і високий рівень притискної сили.

Для досягнення цієї цілі Civic Type R піддавався вичерпному аналізу аеродинаміки, тестуванню й розробці. Команда розробників невтомно трудилася для досягнення своєї цілі над комп’ютерним моделюванням і проведенням випробувань в аеродинамічний трубі на спеціалізованому мотоциклетному заводі в місті Сакура – атм, де розробляється двигну для перегонів Формула 1.

Результати цієї роботи були продемонстровані в процесі тестування прототипу і на дорозі, і на трасі, в тому числі на трасі Сузука, в Нюрбургрингу та на тестовій трасі в місті Такасу.

Нове, майже повністю пласке днище дозволяє повітряним потокам проходити під автомобілем і, в поєднанні з заднім дифузором для оптимізації притискної сили, ефективно «притягати» автомобіль до дороги.

Заднє крило концепта Type R було переглянуто. Його структура: кут, висота й форма, а також вертикальні  іверові пластини були  старанно спроектовані для оптимізації притискної сили, яка не викликала б значного підвищення спротиву на високих швидкостях. Це допомагає покращити курсові здібності, зокрема, на швидкісних поворотах.

Широкий передній сплітер і глибокі бокові юбки також допомагають керувати потоком повітря й зменшують ліфт. Передній бампер має таку форму, яка зменшує турбулентність навколо передніх коліс, підвищуючи стійкість на високих швидкостях і знижуючи підіймальну силу.

Терморегуляція стала ще одним важливим напрямом роботи для групи конструкторів і мотивувала декілька зміну дизайні. Збільшені горішні й нижні ґратки на передньому бампері пропускають більший об’єм повітря для охолодження моторного відсіку.  

Нові легкі, 19-дюймові легкосплавні  диски с високою жорсткістю, створені спеціально для  Type R, доповнюють візуальні зміни. Вони заповнюють розширені колісні арки з шинами 235 / 35R19, які також були розроблені спеціально для Type R.

Щоб допомогти водію керувати колосальною потужністю Type R, автомобіль оснащений високоефективними гальмами Brembo, розробленими спеціально для нього.

Спортивний салон 

Набір естетичних і функціональних оновлень салону Type R додає йому спортивності. Як і на попередніх моделях Type R, ручка важеля перемикання передач зроблена  з обробленого алюмінієвого сплаву. Спортивні сидіння з високою спинкою, обшиті чорною тканиною з червоними подвійними швами, забезпечують водія і переднього пасажира достатньою боковою підтримкою при проходженні складних поворотів.

Нові технології підвіски для ще захопливішого водіння

Type R властива серія інноваційних технологій підвіски, розроблених спеціально для нього й призначених для покращення його характеристик керованості й підвищення зчеплення з дорогою.  

Нова чотириточкова система адаптивної амортизації забезпечує безперервний незалежний контроль над кожним колесом, що, своєю чергою, звібльшує стійкість руху. Це також означає, що водіння стає комфортнішим та відповідає умовам руху як у місті, так і на трасі.

Вдосконалена конструкція передньої підвіски дозволяє зменшувати крутильний момент на 50% порівняно зі стандартними показниками роботи підвіски на автомобілі Civic, підвищуючи стійкість на високих швидкостях, виконання поворотів на максимальній швидкості та чутливість керма. Позаду на новому Type R встановлена H-оподібна підвіска особливої конструкції, що підвищує її жорсткість на 180%, ще більше покращуючи стійкість при проходженні поворотів на високих швидкостях.

Новий режим «+ R» для ще захопливішого водіння 

Новий Civic Type R стане першим автомобілем із кнопкою активації  режиму «+ R», натиснення якої збільшує відгук різних систем шасі та трансмісії. Результатом є ще захопливіше водіння. Цей режим роботи авто ідеально підходить для руху по шосе, і, безсумнівно, буде оцінений справжніми любителями спортивного водіння.

Коли вмикається режим + R, підвищується відгучність двигуна, міняється крутильний момент для роботи автомобіля в агресивній та орієнтованій на продуктивність обстановці. Кермо стає чутливіше до дій водія, а основна демпфіровна сила від нової четириточкової системи амортизації збільшується на 30 відсотків. А це означає, що поведінка автомобіля стає ще стійкішою й гнучкою для захопливого руху на високій швидкості.