Перший серійний літак HondaJet піднявся в небо

Перший серійний літак HondaJet піднявся в небо
01 липня 2014
Згідно з повідомленням компанії «Honda Aircraft», перший серійний літак HondaJet здійснив свій перший політ. Я подія, що відбулася в головному офісі компанії в Грінсборо, штат Південна Кароліна, США, позначила ще одну ключову точку в процес роботи над сертифікацією літака і його вводу в експлуатацію в 2015 році.

«З цим першим польотом програма перейшла на захопливу стадію, коли ми вж готуємося до випуску літака», – коментує Президент і Голова Правління компанії «Honda Aircraft» Мічімаса Фуджино. – «Сьогоднішнє  святкування – це кульмінація зусиль масштабного проектування й виробництва, це важливе досягнення у виведенні на ринок найпродвинутішого в світі однопілотного літака».  

Перший серійний літак відірвався від землі в міжнародному аеропорту Підмонт Трайд (KGSO) о 10:18 ранку за східним денним часом. Упродовж 84-хвилинного польоту літак піднявся на висоту 15 500 футів (близько 5 км) і досягнув максимальної швидкості 348 вузлів (справжньої повітряної швидкості у вузлах (KTAS)). Після плавної посадки літак і його команду привітала понад тисяча членів команди Honda Aircraft, щоб відсвяткувати цю важливу подію.

Виробництво літака продовжується у встановленому темпі напередодні вводу в експлуатацію тепер уже десяти літаків на лінії остаточного збирання. Цей стабільний прогрес підтримує мету компанії закінчити літак і запустити його в експлуатацію відразу після отримання сертифікації типу авіаційної техніки від Федерального Авіаційного управління  (США). Літак HondaJet отримає сертифікат однопілотного, на сьогодні його можна придбати в Північній Америці та Європі через дилерську мережу HondaJet.