Важлива інформація
Відклична кампанія по заміні модуля подушки безпеки

Швидкісна газонокосарка Honda Mean Mower стала «Накласнішою річчю 2013 року» за версією журналу BBC TopGear

Швидкісна газонокосарка Honda Mean Mower стала  «Накласнішою річчю 2013 року» за версією журналу BBC TopGear
10 грудня 2013
Швидкісна газонокосарка Mean Mower від Honda отримала спеціальну премію журналу BBC TopGear в новій номінації «Найкласніша річ року».

В останньому номері видання Пірс Уорд хвалить «хоробрих чоловіків та жінок, які працюють у Honda» за створення потужного 1000-кубового «звіра». Автор пояснює, що для Honda створення такої газонокосарки було нестандартним рішенням, викликом, із яким компанія справилася блискуче, а значить, ця техніка заслуговує премії BBC TopGear. Оскільки Mean Mower – це не автомобіль, то організатори придумали спеціальну номінацію «Найкласніша річ року».

 «Mean Mower вразив мільйони людей, укотре продемонструвавши потяг Honda до інновацій і прагнення створювати екстраординарні шедеври інженерного мистецтва, – зазначає Еллі Остінеллі, менеджер із PR і комунікацій Honda UK. – Ми дуже раді премії «Найкласніша річ року» від BBC TopGear’s. Враховуючи всю роботу, яку виконала швидкісна газонокосарка за останні шість місяців, вона справді цього заслуговує».

Останнє півріччя для Honda Mean Mower було особливо насичене. Газонокосарка вперше з’явилася на сторінках BBC TopGear ще в липні в номері «Найпродуктивніші автомобілі року». Серед інших публікацій – змагання перегонця Гордона Шеддена на Mean Mower із партнером по команді Меттом Нілом за кермом перегоновоїї версії BTCC Civic, а також заїзд швидкісної газонокосарки проти представницького седана зі звичайною газонокосаркою в багажнику.

Одна з найсвіжіших появ Mean Mower на публіці – всесвітньо відома виставка автотюнінгу SEMA Show в Лас-Вегасі, де надшвидка газонокосарка була представлена серед 2 000 зразків найпередовішої техніки з усього світу. Honda Mean Mower, виставлену разом із новим Civic купе, побачили більше 60 000 гостей події.

«Якщо поміркувати логічно, то в такому устаткуванні немає потреби, – коментує Пірс Уорд із журналу BBC TopGear з чисто англійським гумором. – У реальних умовах, звісно, немає потреби розганяти газонокосарку понад 200 км/год, а від нуля до сотні набирати за чотири секунди. Але часом так хочеться скосити траву швидше».

Швидкісна газонокосарка Mean Mower оснащена двигуном потужністю 109 к.с. Вона була розроблена англійським підрозділом Honda і збудована партнером по перегонах BTCC – Team Dynamics. Mean Mower розганяється до 100 км/год лише за 4 сек. Важить агрегат лише 140 кг, видає 96 Нм крутного моменту й вирізняється нечуваною питомою потужністю 532 к.с. на тону.

Команда Team Dynamics взяла за основу трактор-газонокосарку Honda HF 2620 і повністю його перебудувала. До нього були додані кастомізоване шасі, двигун від мотоцикла Honda VTR об’єму 1000 см3, спеціально розроблена підвіска й колеса від квадроцикла. Модель оснащена шестиступінчатим пелюстковим перемиканням передач, спортивним сидінням і вихлопною системою Scorpion.

Розробники доклали максимум зусиль, щоб зберегти традиційний зовнішній вигляд газонокосарки. Різальна головка була зроблена зі склопластику, що дозволило знизити вагу. При цьому простір травозбірника використаний для розміщення бензобака, збільшеного масляного радіатора й додаткового водоохолоджуваного радіатора. Безумовно, Mean Mower може працювати й за прямим призначенням – вона косить траву на швидкості 24 км/год, завдяки двом електромоторам, що розкручують 3-мм сталевий дріт до 4 000 об/хв.