Важлива інформація
Відклична кампанія по заміні модуля подушки безпеки

Тріумф Honda на Moto GP: чемпіонство Марка Маркеса, перемога в Кубкові конструкторів і командному заліку

09 грудня 2013

11 листопада 2013 року заїздом у Валенсії закінчився сезон Чемпіонату світу з шосейно-кільцевих мотоперегонів у класі Moto GP. Тріумфатором року стала Honda, що зібрала всі основні нагороди: перше й третє місця в чемпіонаті пілотів, перемоги в кубкові конструкторів і командному заліку. Такий результат ще раз підтвердив лідерські позиції Honda як у королівських перегонах, так і на світовій мотоарені в цілому.

Переможцем сезону 2013 року став молодий і талановитий перегонець Марк Маркес, який не просто завоював «золото», а й своєю перемогою встановив відразу кілька рекордів. Двадцятирічний пілот дебютував у королівських перегонах Moto GP тільки в цьому році. В результаті після 18 етапів, із яких Маркес виграв 6, він став наймолодшим чемпіоном за всю історію Moto GP і першим новачком-переможцем від 1978 року.

«Сьогодні здійснилася мрія всього мого життя, – коментує Марк Маркес. – Можливо, це надто швидко, бо ж я вже не сподівався підкорити п’єдестал Moto GP у своєму першому сезоні. Я вдячний Honda, вдячний своїй сім'ї й усім, хто підтримував мене на шляху до мети».

Дані Педроса, ще один перегонець Honda, завоював за підсумками сезону третє місце. При цьому впродовж року йому вдалося виграти троє перегонів. «Підбиваючи підсумки, я, звісно, радий згадати перемоги, які завжди приємно розділити зі своєю командою, – підкреслює Педроса. – Але я також аналізую свої помилки, щоб наступного року виступити ще краще».

«Це був для нас важливий сезон. Два наших перегонця – Марк і Дані – показували видатні результати, буквально ставши суперниками за чемпіонський титул, – коментує Тетсеу Судзукі, президент HRC. – Я вдячний їм за самовідданість та волю до перемоги».

Чемпіонат 2013-го став для Honda Repsol Team справжнім тріумфом. Завдяки результатам пілотів Honda стала першою в командному заліку. Крім того, була відзначена й майстерність інженерів – Honda завоювала Кубок конструкторів.

Цей титул став двадцятим у прем’єр-класі для Honda (7 в Moto GP і 13 в категорії 500 см3). Крім того, в скарбничці Honda 6 перемог у класі 350 см3, 19 – в 250 см3, 15 – в 125 см3 і 2 – в 50 см3. Пілоти Honda загалом уже виграли 667 перегонів, і це число продовжує збільшуватися.