1964 рік. Минув лише рік з початку виробництва першої моделі автомобіля – T360. В цьому році Honda дивує індустрію новим Honda S600, який став першою успішною моделлю марки. Молода автомобільна компанія заявляє про себе на ринку. Несподівано Соїчіро Хонда вирішує взяти участь у Формулі-1. Занадто самовпевнено та ризиковано як для порівняно невеликої компанії? Напевно що так, проте Соїчіро в участі в Королеві автоспорту вбачав дещо більше ніж просто перегони. “Ми можемо використовувати автомобіль для Формули-1, як лабораторію на колесах для виробництва серійних автомобілів. Перегони — це найкращий метод навчитися робити автомобілі швидкими і безпечними”, — сказав він. Його ідея полягала у використанні знань і досвіду, отриманих у перегонах, для удосконалення серійних автомобілів.
Хонда вирішує розпочати участь компанії спочатку в якості постачальника двигунів (моториста). Однак після відмов команд-учасниць у співпраці створює власну команду, яка дебютувала на Гран-прі Німеччини 1964 року. Болід Honda RA271 став першим японським болідом, який вийшов на старт гонки Фомули-1. Корпус був пофарбований у білий колір, на носовій частині боліда було намальоване червоне сонце, що символізувало прапор Японії. Поперечний двигун V12, трансмісія, корпус, шасі були оригінальною продукцією Honda. Двигун, зроблений із надзвичайною точністю, що мав 4 клапани на циліндр, був показником відмінного технологічного прогресу команди.
Вже через рік, у 1965 році, Honda розпочала відлік перемог у Формулі-1. На останньому етапі сезону, в Мексиці, Гінтер Річі здобув перемогу на боліді RA272. Тоді Соїчіро сказав: “Ми не будемо задоволені лише цією перемогою. Ми зрозуміємо, чому вдалося виграти саме нам, та використаємо переможну технологію для наступних болідів.”
Через майже моментальний успіх, склалось враження, що шлях Honda у Формулі-1 розвивався дуже стрімко. Але як казав Хонда: “Успіх – це 99% невдач” — і в команді це відчули. В сезоні 1967 року команда зіткнулася з проблемою зайвої ваги боліда. Але вже на 9 етапі в Італії команда представила новий болід – RA300, з яким тоді здобула вже другу перемогу в чемпіонаті.
Саме тоді, коли компанія здавалося б почала розуміти філософію Формули-1, з’явилися нові виклики поза треком. Через вимогу уряду США та Японіїї зменшити викиди СО, Honda була змушена кинути всі сили на вирішення цього питання. А вже наступного року, впровадивши власну технологію CVCC, Honda стала першою компанією в світі, чия продукція відповідала новим екологічним стандартам.
В 1969 році Honda припиняє участь у Формулі-1, проте через 15 років, до цього ще пізнавши світ Формули-2, компанія повернеться до Королеви автоспорту з жагою до нових звершень.