Безпека руху

Дорожній рух забезпечує діяльність людей у різних її сферах через переміщення у просторі вантажів, людей — у якості пасажирів та водіїв, і пішоходів. Тому Дорожній рух є важливою складовою життя людей, суспільства, а проблема безпеки руху завжди була, та буде залишатися актуальною.

Компанія Honda, як міжнародна компанія з великим рівнем соціальної відповідальності, забезпечує свій внесок в цю важливу для людей сферу життя, створюючи найкращі та безпечні автомобілі і мотоцикли, а також запроваджуючи соціальні та навчальні ініціативи, що спрямовані на підвищення безпеки руху на дорозі для всіх учасників руху – як власників транспорту, так і дорослих та маленьких пішоходів.

В цьому розділі нашого сайту пропонуємо вам ознайомитися з ініціативами, які ми підтримуємо в Україні, та разом з нами долучитися до світу, в якому знання, що отримані з величезного досвіду, повага до інших учасників руху та уважність на дорозі роблять життя безпечнішим та кращим.

Концепція Безпеки Honda

Випускаючи транспортні засоби, компанія Honda прагне робити їх не тільки простими й приємними в користуванні, а ще й максимально безпечними. Так, кожне нове покоління автомобілів та мотоциклів Honda оснащується все розвинутішими й майстернішими системами безпеки, такими як система запобігання зіткнень CMBS або ж система контролю «сліпих зон» (Blind Spot Information™) та багато інших. Вважаючи людське життя найбільшим пріоритетом, Honda на цьому не зупиняється, бо ж для безпеки на дорогах однієї технічної переваги автомобіля замало – згідно зі статистикою, причиною 90% ДТП є людський фактор: порушення правил, недостатня обережність, низький рівень водійської майстерності та культури водіння. 

Honda

ТРИ ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕПАРТАМЕНТУ З БЕЗПЕЧНОГО ВОДІННЯ:

 • підготовка лідерів, здатних просувати концепцію безпечного водіння;
 • проведення практичних занять для навчання водіїв прийомам і технікам керування транспортними засобами;
 • розвиток знань: створення навчальних матеріалів та розробка методів навчання.

Розуміючи це, ще в 1970 році компанія Honda створила Департамент безпеки водіння для підтримання ініціативи по введенню відповідної програми, в тому числі на глобальному рівні.

Програма Безпечного Водіння Honda Safety Driving

З огляду на статистичні показники, за 2019 рік на дорогах України сталося 160 тисяч 675 аварій. З них у 26 тисячах 52 ДТП були жертви або постраждалі. Так, за рік у ДТП загинули 3 тисячі 454 людини, ще 32 тисячі 736 були травмовані. На жаль, вплинути, приміром, на погодні умови ми не можемо, але виключно від нас залежить вміння та бажання безпечно водити автомобіль.

Тому, з метою підвищення рівня водійської майстерності та вдосконалення безпеки водіння авто, компанія «Прайд Мотор» як офіційний дистриб’ютор Honda в Україні, підтримує всесвітню ініціативу «Honda Safety Driving».

З 27 липня 2015 року безкоштовний семінар доступний кожному охочому. Курс складається як з теоретичних основ безпечного водіння, так і з практичного відпрацювання з професійним інструктором отриманих знань на спеціалізованому майданчику.

Для кожного водія важливо розуміти, як поводиться саме його автомобіль в різних ситуаціях, і як на них реагувати. Саме тому, аби збільшити ефективність тренінгу, заняття переважно проводяться на власних авто слухачів курсу.

За час існування програми, прийомам безпечного керування транспортними засобами, тільки в Японії, навчилися більш 6 мільйонів 470 тисяч людей.

Теорія (3 - 4 години)

 • Презентація Програми безпечного водіння
 • Теоретичні основи безпечного водіння
 • Послідовність перевірки автомобіля перед поїздкою
 • Ознайомлення з правильною технікою кермування (швидкісного кермування)
 • Системи стабілізації автомобіля: принцип роботи
 • Соціальні відеоролики: необхідність користування ременями безпеки
 • Надання інформації для самостійного вивчення питань безпеки водіння
 • Вивчення питань безпеки руху на реальних прикладах

ПРАКТИКА ( 3 або 5 годин ), в залежності від рівня майстерності водія.

 • Безпечна посадка та вихід з автомобіля
 • Порядок дій під час екстреного виходу з автомобіля
 • Алгоритм дій при виході з перевернутого / перекинутого в результаті ДТП автомобіля
 • Алгоритм дій при евакуації постраждалих з перевернутого / перекинутого в результаті ДТП автомобіля
 • Габаритна підготовка
 • Навчання гальмуванню. Об'їзд перешкоди під час гальмування. Точна зупинка перед перешкодою
 • Змійка переднім ходом (Кермування однією рукою, двома руками)
 • Змійка заднім ходом (Кермування однією рукою, двома руками)
 • Вправа «Пастка» (Маневрування в умовах обмеженого простору)
 • Паркування паралельне/вертикальне
 • Екстремальний проїзд відкритого каналізаційного люка
 • "Лосиний" тест

Відгуки учасників програми

Брошури з програми навчання безпечного руху

Запис на семінар on-line

Дякуємо за проявлений інтерес до курсу безпечного водіння. Наразі наш інструктор приєднався до лав Збройних Сил України та хоробро боронить нашу Батьківщину. В зв’язку з цим навчання на курсі буде відновлено після нашої перемоги. Ми працюємо, допомагаємо й віримо у нашу перемогу!

Все буде Україна!

Усі бажаючі зможуть записатись на семінар через спеціалізовану форму. Заняття проводяться у групах з 2-х чол., в тренінг-центрі компанії «Прайд Мотор», за адресою – Київська обл.., м. Вишневе, вул.. Лесі Українки, б. 73.

Участь у семінарі – безкоштовна для усіх водіїв.

Звертаємо увагу, на момент проходження семінару, у Вас повинне бути наявне дійсне водійське посвідчення.

  Форма запису на семінар on-line

  (поля, відмічені * , обов’язкові для заповнення)

  Залишити відгук про семінар

  Залишити відгук про семінар з безпечного водіння

  19 − тринадцать =

  (поля, відмічені * , обов’язкові для заповнення)

  ВІДГУКИ:

  Семен

  Был на данных занятиях. Все очень понравилось. Рассказали много полезной информации, которую не озвучивают в автошколах. Информация изложена структурировано и понятно. Инструктор Андрей он же вел и теорию, профессионал своего дела. Знает как правильно донести информацию, как теоретическую, так и практическую. Очень в курсах порадовало что есть и практическая часть занятия, что можно было попробовать на практике, что озвучили в теоретическом зале. Если что-то не выходило инструктор показывал сам как это сделать и потом еще раз пробуешь сам и все выходит, если нет Андрей выходил с машины и регулировал и давал наставления как это сделать. Очень приятно было общаться. Последнее практическое занятие было очень веселым, изучали объезд внезапно появившегося препятствия. Это было зимой так что машину заносило и Андрей четко объяснял как вести себя в подобной ситуации. ВСЕМ рекомендую сходить на данные занятия. Будет всем полезно и познавательно. Для организаторов данных занятий мои наилучшее пожелания, и развития.

  Станислав Долгополов

  Отличный и полезный курс! Огромное спасибо инструктору Андрею за простое и понятное объяснение теории и особенно за приобретенные практические навыки.

  Олег Середа

  Просто супер! Уважний,відповідальний,вимогливий інструктор -Андрій!

  Олександр Жинжер

  Минуло півтора місяці з останнього заняття. Хотів почекати та подивитися на скільки засвоїлися навички. За цей час руки пам'ятають усе, чого навчався. Курси орієнтовані на результат. Це відчувається і підході інструктора, і теоретичних матеріалах. Не знаю, скільки Андрій у день випиває молока, але нерви та терпіння колосальні! :) Все спокійно розкаже, покаже та пояснить стільки разів, скільки потрібно для правильного результату. Я дуже радий, що потрапив на ці курси. Дуже дякую Андрію Федосєєву та “Прайд Мотор” за те, що ви робите!

  Оксана Бойкова

  На семінар прийшла за компанію з чоловіком. Сподобалося, що семінар проводиться у міні-групах. Інформація викладається доступно, викладач Андрій показував цікаві відео з прикладами різних ситуацій на дорозі. Також є можливість пройти практичні заняття з водіння в зручному графіку. Інструктор все доступно пояснює і спокійно реагує на помилки. Дякую компанії "Honda" та "Прайд Мотор" за можливість приєднатися до безпечного водіння!

  Роман Подус

  Дуже корисний семінар для всіх водіїв. Кожен зможе отримати для себе нові знання та навички. Інформація в методичних матеріалах викладена цікаво і доступно. Практичні заняття проходять легко і невимушенно. Дякую компанії Хонда, ТОВ "Прайд Мотор" та особисто провідному інструктору навчально-тренувального центру Андрію Федосєєву! Просто молодці! :)

  Геннадій

  Дякую всій команді Прайд-мотор і окремо інструктору Андрію за навчання безпеці за кермом. Це дуже потрібна справа. Успіху вам!

  Светлана Буянкина

  Большое спасибо за теоритеческие и практические занятия по безопасному вождению. Очень ценно, что Хонда Украина обеспечивает такой возможностью всех желающих водителей, не смотря какой практикой обладаешь. Благодарю, инструктора Андрея Федосеева за качественную подачу материала, терпение и практические примеры из жизни. Спасибо большое за позитивный настрой! Я стала более уверенней за рулем. Андрей учит адекватно оценивать дорожную ситуацию, рассказывает на что обращать внимание, понятно обучает тонкостям парковки. Всем своим знакомым и друзьям, рекомендую компанию Прайд Мотор Хонда Украина и ведущего инструктора Андрея Федосеева.

  Обережно, Обмежена оглядовість. Проста дія, котра зробить вас помітними на дорозі. Поради від Хонди.

  Осіння пора супроводжується дощами, туманом та мрякою. Мряка — дрібнодисперсні частки води, котрі створюють шини авто протягом контакту з мокрим асфальтом. Ці частки формують позаду авто щільну стіну, котра неабияк зменшує ефективність габаритних вогнів та стоп-сигналів. Результат: вам складно стежити за авто, котре рухається попереду, а водієві позаду складно контролювати дистанцію до вашого авто.

  Обмежена оглядовість вимагає від водія пильно стежити за ситуацією, тримати нижчу швидкість та використовувати штатні системи безпеки. Найпримітивніший, та від цього не менш надійний засіб — набір протитуманного освітлення: дві фари та ліхтар.

  Головне завдання протитуманних фар та ліхтаря — зробити водіїв та їх авто помітнішими один для одного. Як передні головні фари з ближнім світлом та протитуманні фари, так і задній протитуманний ліхтар мають бути обов’язково увімкнені в туман, сильний дощ вдень та в темну пору доби.

  Увімкнувши протитуманні фари та ліхтар, ви “даруєте” водіям позаду додаткові метри гальмівного шляху до вашого авто в разі аварійної ситуації. Ви даруєте додаткові секунди реакції, котрі врятують авто від тотальних ушкоджень, а вашим пасажирам другого ряду — врятують життя.

  Проведемо “лікнеп” із користування протитуманним освітленням:

  Поширена помилка — не вмикати протитуманне освітлення, якщо туман або злива застали вас вдень. Габаритні вогні або навіть ближнє світло фар не мають тої яскравості, аби “пробити” туманну стіну та залишитися помітними для очей водія позаду.

  Інша поширена помилка — вмикати протитуманні фари (передні) разом із ближнім світлом при русі освітленими вулицями міста. Протитуманні фари за таких умов не покращують освітленість дороги перед авто, а навпаки — навантажують зір та відволікають увагу водіїв навкруги.

  Нагадаємо, що стосовно протитуманного освітлення каже буква закону:
  — В ясну погоду (неважливо, вдень чи вночі) протитуманний ліхтар (задній) вмикати заборонено. Надвисока яскравість ліхтаря привертає на себе всю увагу водія авто позаду. Це втомлює його очі та знижує концентрацію на загальній дорожній ситуації. У такий спосіб ви власноруч підвищуєте вірогідність ДТП із вашим авто.
  — В ясну погоду протитуманні фари (передні) дозволяється вмикати разом із ближнім або дальнім світлом фар лише в тому разі, якщо ви рухається в темний час доби на неосвітленій ділянці дороги (немає вуличних ліхтарів).
  — Підключати протитуманний ліхтар до стоп-сигналів заборонено.

  Користуйтеся протитуманним освітленням відповідально та нехай кожна ваша поїздка буде безпечною!

  Ваша Honda — Ваша впевненість.

  50 РОКІВ ПРОГРАМИ БЕЗПЕКИ РУХУ HONDA

  У жовтні цього року Honda відзначає 50-ту річницю утворення свого Центру сприяння безпечному водінню та впровадження ініціатив з безпеки руху.

  Honda має своє бачення навколишнього середовища та безпеки, яке полягає в намаганні «реалізувати радість та свободу мобільності в сталому суспільстві, де люди зможуть насолоджуватися життям». Задля реалізації цього бачення Honda працює під загальним слоганом «Безпека для Кожного», який представляє підхід Honda до забезпечення безпеки та впевненості не тільки для водіїв, але й для всіх тих, хто разом «розділяє» дорогу, — від маленьких дітей до літніх громадян.У 1970 році, коли в Японії надзвичайно швидко зростала автомобілізація, Honda стала першою компанією серед виробників автомобілів та мотоциклів, яка розпочала практичну діяльність із сприяння безпечному водінню, створивши Центр Сприяння Безпеці Водіння. Протягом останніх 50 років цей Центр розширив свою активність по всій Японії та у світі, долучивши Україну до переліку країн, в яких доступні ці освітні програми. Наразі у Європі така діяльність ведеться у п’яти країнах: Великій Британії, Іспанії, Португалії, Туреччині та в Україні.

  У своєму «Баченні 2030» Honda висловлює рішучість «вести до суспільства, що уникає аварій». Використовуючи ноу-хау з безпеки, накопичені за свою 50-річну діяльність в Японії та за її межами, Honda продовжуватиме та вдосконалюватиме просування програм безпеки руху в Японії та за її межами.

  В рамках реалізації цїєї місії в Україні офіційний дистриб’ютор Honda, — компанія Прайд Мотор веде пропаганду безпечного водіння, що орієнтована на звичайних людей та проводить навчальні заходи, які спрямовані на підвищення досвіду, знань та освіченості учасників дорожнього руху.

  Ознайомитись з ініціативами, які підтримуються в Україні, можна на нашому сайті за посиланням https://honda.ua/bezpeka-rukhu/

  Компанія Прайд Мотор своїми практичними діями підтримує прагнення Honda сприяти створенню мобільного та водночас безпечного для всіх суспільства, оскільки така мета є не тільки своєчасною та важливою для сучасної України, але й є обов’язковою складовою руху нашої країни на шляху до розвитку та процвітання.