Honda і Формула 1. Другий подіум у сезоні.

В неділю, 12 травня 2019 р., відбувся черговий п’ятий етап Formula1 у Барселоні (Іспанія). Як ми і прогнозували, що буде цікаво, — боліди з моторами Хонда завершили гонку на 3-му, 6-му, 9-му та 11-му місцях. Пілот «Red Bull Racing» Max Verstappen виборов свій другий подіум у цьому сезоні, до того ще й став «пілотом дня». У загальному заліку конструкторів Red Bull – Honda посідає 3-є місце, пілот «Red Bull Racing» Max Verstappen теж займає 3-ю позицію.

Honda упевнено продовжує удосконалювати свою силову установку, йдучи притаманним їй шляхом – не повторювати те, що уже було зроблено іншими, а знаходити свої оригінальні рішення, що завжди дивують світ.  Перегони – це дуже хороше місце для пошуку та відкриттів.

У чому ж криється сила творчості інженерів Honda та як це розуміли в компанії Honda ще у 1993році  після свого “над успішного” десятиліття участі у перегонах Formula1:

«Важко визначити напрямок технології для гоночних двигунів, якщо ви не перемагаєте, але щойно ви починаєте перемагати, ви отримуєте відчуття, куди технологія має бути спрямована, і що ви повинні робити далі.

І навпаки, коли ви програєте, ви переймаєтесь тільки щонайшвидшими результатами, аж допоки ви не зможете перемагати і не зможете побачити повну картину розвитку речей. Крім того, технологія оцінюється за результатами перегонів, і не важливо, як важко ви працювали — якщо ви програєте, ніхто не визнає вашу технологію хорошою.

Ми б говорили про якості, що є необхідними в інженерах, які працюють в цьому вимогливому світі, з власного досвіду.

Найперше, інженер повинен бути дитиною в душі, завжди думаючи: «Що це таке?» коли він щось бачить — як дитина, яка бачить щось перший раз, або дізнається нове слово. Цей тип цікавості має вирішальне значення. Важливо мати бажання шукати, поки ви не зрозумієте проблему та сильну допитливість, коли ви берете участь у розробці гоночного двигуна. Інженери повинні мати достатньо натхнення, щоб ретельно вивчати  предмети та здатність з’ясовувати справжню сутність речей, бажання вичерпно досліджувати — коли їх цікавість пробуджується, і наполегливість продовжувати зусилля — поки вони не визначать, які знання необхідні для вирішення проблеми.

Soichiro Honda якось сказав: «Намалюйте корову або будь-яку іншу тварину, яку ви захочете”. Але виявляється, насправді дуже важко точно намалювати тварину. Хоча ви, мабуть, бачили певну тварину багато разів і думаєте, що знаєте, як вона виглядає — ви зрозумієте, що ви ніколи уважно не спостерігали за вухами, очима та іншими подробицями. Тому так важливо, щоб інженери мали звичку дуже уважно вивчати предмети, завжди ретельно приділяючи увагу деталям».