Honda і Формула 1. Що вмієш - за плечима не носити!

Вчора завершились перегони F1 у Монако. Знову було цікаво і успішно для Honda. Усі чотири боліди із двигунами Хонда прийшли до фінішу в першій десятці та привезли очки. Max Verstappen, пілот Red Bull Honda, був визнаний пілотом дня, і фактично, фінішував другим, слідом за Mercedes, однак отримав штраф 5 секунд за не зовсім безпечний виїзд із боксів (на думку організаторів) і був посунутий на 4-місце.
PierreGasly, інший пілот RedBull Honda, фінішував п’ятим і показав найшвидше коло у гонці.

Команда RedBull Honda суттєво скоротила розрив із Ferrari та продовжує боротись за 2-у позицію у рейтингу конструкторів. Для того є усі підстави.

Ще рік потому, як то кажуть, тільки лінивий не критикував Хонду і не говорив різних неприємностей на її адресу стосовно недавнього періоду участі у F1.

Але то були люди, які не знають що таке Хонда, яке вона посідає місце у автомобільному світі та на що вона здатна!

А варто було би поцікавитись, якщо не усім «критикам», то хоча би команді Мак Ларен та особисто Фернандо Алонсо, але то їх справа.

Насправді, Хонда напрацювала величезний досвід подолання викликів у F1, особливо у період 1982-1992 (10 років), недоступний тоді нікому, який наразі є базою і драйвером для гідної боротьби із Грандами світового автоспорту.

Згадаймо деякі унікальні технології розробки двигунів які дала Хонда тоді F1 та усій світовій автомобільній промисловості у подальшому.

— Під час першої гонки для Хонда, після повернення до Формули 1 у 1983 році, багато людей були дуже здивовані, коли побачили стрімкі зміни розстановки сил серед команд , які були, зокрема, результатом заміни мікросхеми пам’яті (ROM) у блоці керування двигуном. Більш того, той факт, що Хонда сама розробила ці системи, виявився значною перевагою у подальшій конкурентній боротьбі.

— З врахуванням характеристик впускних систем для двигуна V12, у 1992 році, впускна система із змінною довжиною (VIS), що була запущена у другій половині 1991 року, була модифікована;

— функції перемикання напівавтоматичної коробки передач були покращені за рахунок

впровадження системи DBW (Drive by wire);

— впроваджено керування двигуном на надвисокій частоті обертів;

— були внесені зміни у системі керування дросельною заслінкою для підвищення якості керування потужністю двигуна.

— У паливній системі були застосовані подвійні, протилежно встановлені паливні інжектори, що дало змогу покращити якість паливної суміші одночасно із модифікуванням плоскої камери згоряння внаслідок застосування більш коротшого ходу поршня.