Honda вшановує Айртона Сенну!

1 травня увесь світ згадує не просто генія гоночної траси, але й також надзвичайно добру й мудру людину. Айртон Сенна – бразильський автогонщик та триразовий чемпіон Формули-1. За 10 років кар’єри пілота бразилець зміг назавжди вписати своє ім’я до списку найкращих гонщиків історії Формули-1. За свій надзвичайний талант та вміння вправно керувати болідом у дощову погоду він отримав прізвиська “Бразильський чарівник” та “Людина дощу”. Найбільше за все у житті Айртон любив перегони. Він завжди віддавався своїй справі на повну. На жаль, саме перегони й забрали життя бразильця. Минуло 26 років з моменту його смерті на Гран-прі Сан-Марино, проте весь світ й досі згадує Сенну як одного з найвидатніших гонщиків всіх часів.

Теплі стосунки Сенни з Honda

Свою співпрацю з бразильцем Honda розпочала в 1987 році. Тоді японська компанія постачала двигуни для команди Lotus, пілотом якої був Сенна. В тому сезоні він здобув 2 перемоги та 8 подіумів.

В наступному році, з допомогою Honda, Айртон перейшов до McLaren, яка теж використовувала двигуни Honda. Бразилець став одним із творців 4 — річного домінування McLaren-Honda у Формулі-1. (1988-1991) Саме у складі цієї команди він став 3 разовим чемпіоном світу.

Крім основної ролі пілота, він також допомагав інженерам Honda у налаштуванні двигуна та підвищенню його характеристик, за що високо цінився компанією. Саме у 1980 — х роках Honda першою запровадила систему телеметрії для контролю роботи боліда F1з метою підвищення його ефективності, надійності та безпеки. І саме поєднання таланту Айртона та новітніх технологій приводило Сенну до великих перемог.

У 1989 році, на прохання Honda, Сенна тестував спорт-кар Honda NSX. Вказавши на певні недоліки автомобіля, він суттєво вплинув на створення остаточної серійної версії цього легендарного спорт-кара.

Велике серце

Під час тренувальної сесії на трасі Спа у Бельгії в 1992 році Ерік Кома, пілот команди Ligier, потрапив у важку аварію в швидкісному повороті. Француз знепритомнів, а його нога залишалася на педалі газу. Паливо продовжувало подаватися в пошкоджений, але ще працюючий двигун. Сенна зупинив свій McLaren та побіг до пошкодженого боліда щоб заглушити двигун, тим самим запобігши можливе займання або навіть вибух. Пізніше Ерік Кома заявив, що Сенна, без сумніву, врятував йому життя.

Крім перегонів, Айртон також займався благодійністю. За 2 місяці до трагічної аварії Сенна обговорив із своєю сестрою можливість створення благодійної організації, яка б створювала можливості для розвитку дітей та підлітків у Бразилії. Організація Instituto Ayrton Senna була створена через 6 місяців після смерті пілота. З того часу організація інвестувала 80 мільйонів доларів у соціальні програми й заходи.

За доброту та здобуті успіхи у Формулі-1 Сенна вважається в Бразилії національним героєм.

Пам’ять про великого гонщика

У 2014 Honda Motor прийняла участь у міжнародному фестивалі творчості Cannes Lion. Він вважається одним з найпрестижніших фестивалів реклами, а нагорода в цьому фестивалі — найбільш бажана та шанована у світовій рекламній та творчій індустрії.

Відео під назвою “Sound of Honda / Ayrton Senna 1989” здобуло 15 призів у 8 номінаціях.

У відео зображується найшвидше коло яке Сенна пройшов на боліді McLaren-Honda MP4/5 під час кваліфікації на трасі Сузука в 1989 році у Японії. Проаналізувавши телеметрію та врахувавши кількість обертів двигуна, швидкість боліда та позицію педалі акселератора впродовж проходження цього кола, Honda відтворила звук двигуна, використавши справжній болід McLaren-Honda MP4/5 і траєкторію руху — світловою візуалізацією. Таким чином компанія вшанувала пам’ять про легендарного пілота в 20 річницю його загибелі.

Айртон Сенна не покинув нас, він просто на коло попереду.

Obrigado, Senna | Дякуємо, Сенна