Найпотужніший серійний атмосферний двигун.

    З плином часу змінюється багато речей і автомобілебудування тут не є виключенням. Здобуті досягнення одних компаній перевершують інші. Інженерні розробки однієї епохи змінюються на наступні. Але деякі речі все ж залишаються неперевершеними. До однієї з таких належить двигун від Honda серії F20C, який був спеціально спроектований для нового спорт кара Honda S2000 що вперше побачив світ в 1999 році і розійшовся тиражом понад 100 тисяч екземплярів.

    Потужність мотора F20C в базовому виконанні сягає 250 к.с. Та практика експлуатації по всьому світові показала що із відносно нескладною зовнішньою модифікацією — додаванням турбіни, інтеркулера та нового програмного забезпечення, цей мотор здатен видавати понад 500 к.с. без суттєвого впливу на загальний ресурс двигуна, в конструкції якого було використано легкі ковані алюмінієві поршні та колінвал, гільзи циліндрів армовані (підсилені) металевим волокном, а також фірмову систему VTEC на впускних і випускних розподільчих валах.

    Двигун серії F20C був першим в світі серійним двигуном з подібними характеристиками. Навіть сьогодні він має найбільшу літрову потужність серед не турбованих серійних моторів що коли небудь сходили з конвеєра (це 125 к.с. що знімається з одного літру робочого об’єму двигуна). Порівняти таке досягнення Honda можливо хіба що с двигуном Ferrari 458, який з’явився на 10 років пізніше, має вдвічі більший робочий об’єм та кількість циліндрів, і відповідно знаходиться в зовсім іншій ціновій категорії.