Перше поєднання електро-підсилювача руля та рульової рейки із змінюваним передавальним числом.

Безумовно одним з найважливіших вузлів будь якого автомобіля є система рульового керування, а від того, який зворотній зв’язок на кермі отримує водій, повністю залежить сприйняття автомобіля в цілому. На прямих швидкісних відрізках дороги рульове керування не повинно бути занадто гострим, так як це зробить керування автомобілем доволі виснажливим процесом. З іншого боку під час маневрування, або проходження крутих поворотів бажано було б зменшувати необхідну кількість обертів рульового колеса (зменшуючи передавальне число рульового керування) – що дозволить зменшити кількість рухів, що вимагатимуться від водія під час виконання складних маневрів.

Маючі на меті створити ідеальне задоволення від драйву в 1997 році компанія Honda на моделі Accord вперше в світі запропонувала своїм клієнтам прогресивну систему рульового керування що поєднувала в собі рульову рейку із змінним передавальним числом (VGR) та електро-підсилювачем керма (EPS), яка з успіхом використовується і на сучасних моделях Civic 5D, Civic Type R та HR-V Sport.
Працює рейка с системою VGR (variable gear ratio) від Honda так: біля центрального положення рульового колеса рульова рейка має стандартне передавальні число, а ближче до граничного ходу вліво (або вправо) передавальне число зменшуються, що робить швидшими переміщення зубчастої рейки (а відповідно і коліс автомобіля). Таким чином в залежності від кута повороту рульового колеса змінюється передавальне число рульової рейки. Слід зауважити що система VGR тут виконана суто механічно, без використання складної електроніки.
В свою чергу застосований електро-підсилювач рульового керування (EPS) в залежності від швидкості руху автомобіля регулює необхідне зусилля на рульовому колесі, що дозволяє мати дуже «легкий» руль наприклад під час паркування, та «спортивний» руль на високих швидкостях. Цим процесом керує електроніка що в поєднанні з VGR і дозволяє отримувати відмінне відчуття дороги в будь яких умовах.
Отже Honda вдалим поєднанням VGR+EPS на роки випередила час. А на скільки саме можна зрозуміти на прикладі MB SLK series, де схоже поєднання VGR з гідро підсилювачем з’явилось тільки в 2009 році.