Система VSA - запорука безпечного керування

Компанія Honda завжди була і є лідером у розробці та впровадженні нових способів та засобів підвищення активної безпеки автомобіля. Так Honda стала першим автовиробником в Японії, який на серійному автомобілі (Prelude, 1982 рік) застосував чотириканальну антиблокувальну систему коліс ABS (Honda використала власну назву (ALB) – anti lock brake), і першим виробником у світі, який розробив систему контролю і розподілу тягового зусилля між ведучими колесами для автомобілів з переднім приводом (система отримала назву TCS – traction control system).

В доповнення до систем (ABS) і (TCS) в 1997 Honda представила також і власну версію системи контроля стійкості автомобіля (ESC) — Electronic Stability Control яка отримала назву (VSA) – vehicle stability assist. Призначення системи (VSA) контролювати раптові зміни поведінки автомобіля, допомагаючи водію постійно тримати контроль над ситуацією. Фактично VSA намагається підтримувати курсову стійкість автомобіля забезпечуючи постійне зчеплення коліс на слизьких поверхнях (або під час проходження крутих поворотів з надмірною швидкістю), регулюючи потужність двигуна та вибірково застосовуючи гальма кожного окремого колеса. Так відбувається коригування недостатньої або надмірної поворотності, виправляється траєкторія руху автомобіля та наскільки це можливо, усувається боковий занос (ковзання).

До речі, тут варто згадати, що досягнути першості у застосуванні нових технологій дозволила плідна кооперація з відомою компанією Nissin Kogyo Co., LTD, де Honda є водночас і найбільшим акціонером.

Протягом останніх 15 років усі моделі Honda у стандартних комплектаціях мають систему VSA.

Отож система VSA є запорукою безпечного керування за складних дорожніх умов.