Участь Honda у World Solar Challenge - найвимогливішої гонки електрокарів, що живляться сонячною енергією

З першого погляду навіть важко припустити, що цей «космоліт» насправді був розроблений ще у 1990 році.Honda Dream – автомобіль, розроблений для участі у заході World Solar Challenge, найвимогливішої гонки електрокарів, що живляться сонячною енергією.
Незвичні форми боліду пояснюються максимальною оптимізацією характеристик боліда, зокрема ваги, аеродинаміки, розташування батарей, сонячних панелей та місця для пілота. Гонка проходить раз у декілька років в Австралії, а довжина маршруту становить понад 3 000 кілометрів. Боліди їдуть дорогами загального користування та супроводжуються бусами, в яких команди аналізують телеметрію.
Команди обмежені початковим зарядом батареї та площею сонячних панелей. Уся інша енергія генерується власне сонячними панелями та системою рекуперації, яка до речі й сьогодні використовується в усіх гібридах Honda.
Компанія тричі брала участь у World Solar Challenge і здобула дві перемоги поспіль – у 1993 та 1996 роках. Тоді боліди першими перетнули фінішну пряму із середніми швидкостями 84,9 км/год та 89,7 км/год.
Як казав Соічіро Хонда: “Гоночний болід – це лабораторія на колесах”. Як 30 років тому, так і сьогодні для компанії замало провести тестування технологій у лабораторіях. Якщо існує спосіб перевірити обрані рішення в найжорсткіших умовах – Honda ним скористається.