В авангарді технічного прогресу. Honda - піонер серед японських автовиробників у впровадженні системи подушок безпеки.

  За роки свого існування компанія Honda не раз дивувала світ революційними інженерними рішеннями. VTEC, CVCC, 4WS, Drive by wire – системи, які свого часу сколихнули автомобільну індустрію. Але у тіні гучних та відомих винаходів стоїть дещо менш відоме, проте, не менш видатне.

  В сучасному світі кожен новий автомобіль оснащений подушками безпеки і це сприймається, як щось належне. Але наприкінці 80-х їх можна було побачити лише у концептах на автомобільних виставках чи прочитати про них у журналах. Проте, вже тоді, інженери Honda були на крок попереду. У 1987 році Honda показала світові SRS airbag system і в тому ж році створила невеличку частину історії, зробивши Honda Legend першим японським серійним автомобілем, оснащеним подушкою безпеки.

  Як працювала система SRS airbag system?

  В автомобілі встановлені 4 сенсори: 2 вбудовані в передні бокові частини кузова, 2 інші – в передній частині центрального тунелю. Коли датчики фіксують задане перенавантаження (G), подушки безпеки приводяться у дію. Активується запал, речовина, яка генерує азот запалюється і миттєво вибухає, наповнюючи подушку безпеки.

  Розробка цієї системи компанією Honda тривала 16 років. Складність для інженерів Honda полягала в принципі одноразового спрацьовування подушки безпеки. Просто не існувало можливості повторно перевірити одну й ту ж подушку безпеки та впевнитись у досконалості обраної технології. Для досягнення майже 100% ймовірності спрацьовування розробники використали метод оцінки достовірності результатів, який NASA створили для проекту Apollo.

  Як ви можете уявити, ця система є набагато складнішою, ніж просто мішок та порох, який його надуває. Сенсори зіткнення, діагностичний електронний блок, регулятор підвищення напруги та резервний конденсатор також є складовими цієї системи.

  Подушка безпеки для водія була лише початком. У 1990 році Honda представила подушку безпеки для пасажирів. Так як на пасажирському кріслі може сидіти як і доросла людина, так і дитина, то її розробка потребувала додаткових алгоритмів та тестувань, а об’єм такої подушки сягав 150 літрів. Також були розроблені затягувачі ременів безпеки, які при аварії не давали тілу людини критично зміщуватись вперед.

  Тож технологічне новаторство було і залишається частиною ДНК компанії Honda Motor, що сприяє загальному розвитку автомобільної індустрії.