В авангарді технічного прогресу: Інноваційна двохважільна підвіска Double Wishbone

Історія розвитку компанії Honda налічує безліч новаторських конструкторських ідей, завдяки впровадженню котрих, Honda заробила собі і найвищу репутацію і повагу споживачів. Однією з таких ідей стало застосування багатоважільної спортивної підвіски в сегменті масових легковиків.

Для максимального використання потенціалу потужних моторів з фірмовою системою VTEC в 1987 році Honda однією з перших почала випуск шасі в якому було використано реальні технології власних гоночних платформ. З появою нового 4-го покоління Civic на шасі (EF) Honda перейшла від архаїчної (хоч і доволі вдалої) торсіонної конструкції підвіски до конструкції Double Wishbone (двохважільна підвіска).


Поєднання спортивної підвіски, потужного двигуна та легкого кузова з одного боку подарувало пересічним водіям неймовірний контроль за керованістю автомобіля, а з іншого встановило новий стандарт в сфері автовиробників. Особливістю кінематичної схеми підвіски автомобіля (це стосується і підвіски типу MacPherson) є те, що при проходженні поворотів на високих швидкостях, площа контакту робочої зони протектора шини з опорною поверхнею зменшується, що призводить до зниження коефіцієнту зчеплення коліс і як наслідок до втрати керованості. За тих самих умов підвіска конструкції Double Wishbone, яку вдосконалила Honda, навпаки дозволяє стабільно тримати таку площу контакту в конструктивно заданих межах, забезпечуючи тим самим стабільну і передбачувану поведінку автомобіля на будь якій трасі. У підсумку саме ця особливість в поєднанні із надсучасним двигуном і дозволила Civic стати бестселером.

Слід пригадати що тоді і нова Honda NSX також отримала підвіску Double Wishbone, і не тільки спереду але і на задній вісі. І сам Айртон Сенна (один із найкращих гонщиків в історії F1) допоміг Honda зробити з NSX суперкар, який на рівних конкурував з Ferrari.

Єдиним мінусом конструкції Double Wishbone є її вартість, яка наразі не дозволяє застосовувати її на автомобілях у всіх цінових сегментах. Але не зважаючи на загальні тенденції автовиробників щодо скорочення витрат, та завдяки накопиченому багаторічному досвіду Honda в деяких своїх моделях і на сьогодні продовжує використовувати інноваційну двохважільну підвіску Double Wishbone задовольняючи тим самим потреби своїх найвибагливіших клієнтів.