30-років Honda в Україні у фотографіях

  За 30-річчям Honda в Україні, тисячами клієнтських посмішок і здобутками на ринку криється цікава та непроста історія.
  Тож давайте привідкриємо завісу часу та згадаємо, з чого все почалося 👀
  Офіційною точкою відліку історії Honda в Україні є 25 липня 1992 року, коли Honda Motor Co., Ltd підписала дистриб’юторську угоду з компанією «Дніпро Мотор Інвест», яку очолив Дашко Сергій Миколайович. Свою діяльність компанія розпочала з відкриття салону з продажу автомобілів Honda у Києві, на Проспекті Перемоги, 57, а восени того ж року почала роботу власна станція технічного обслуговування. Так, «Дніпро Мотор Інвест» став першим повноцінним імпортером автомобілів Honda на території колишнього Радянського Союзу. В статусі дистриб’ютора та одночасно дилера підприємство працювало до 2006 року.
  Цікавим епізодом початку бізнесу Хонда в Україні був мотопробіг за участі чотирьох спеціалістів Honda Motor, що пройшов через 8 міст України протяжністю біля 2000 км. 10 мотоциклів різних моделей Honda були спеціально доправлені в Україну і стали центром уваги українських глядачів по всьому маршруту мотопробігу і викликали неабиякий інтерес. Ще б пак! Найбільший та найтитулованіший виробник мотоциклів у світі привіз показати свої мотоцикли українцям. Електростартер, дискові гідравлічні гальма і ще багато чого! Здуріти можна!
  Особливу увагу українців привернули 4-тактні двигуни мотоциклів, які вважались рідкістю на просторі пострадянських країн та світового ринку в цілому.
  Кульмінацією цієї події стала виставка мотоциклів на площі перед стадіоном «Олімпійський», в Києві 24 червня 1992 року, в переддень офіційного свята – відкриття офіційного бізнесу Honda в Україні.
  На жаль, загальна ситуація в Україні на той час не сприяла розвитку мотоциклетного транспорту та, відповідно, мотобізнесу. Тому, офіційно, дистрибуція мотоциклів Honda розпочалась пізніше, — у 2004 році.
  В період із 1993 по 1998 рік компанія-дистриб’ютор пройшла складний шлях становлення разом із українським ринком. В умовах нестабільної економічної та політичної ситуації, недосконалості законодавства та надвисоких податків на офіційний імпорт автомобілів, на ринку більшим попитом користувались старі вживані авто з правим кермом, доправлені з Японії.
  Таким чином в Україні Бренд спирався не на кількісний, а на якісний результат, а саме – поліпшення в організації та роботи власного дилера. Як наслідок, власники вживаних автівок Honda надавали перевагу офіційному сервісу, що й стало початком становлення високого іміджу та якості обслуговування Honda в Україні.
  Треба згадати, що в цей же період за погодженням Honda Motor Co., Ltd, започатковано діяльність з продажу і обслуговування силової продукції Хонда в Україні. Для цього було створено окрему дистриб’юторську компанію «Дніпро Мотор», яка в цій якості продовжує роботу і сьогодні.
  Із зростанням інтересу до марки, компанія почала розширювати свою діяльність в Україні і в період з 1998 по 2000 роки почали діяльність нові дилерські центри в Одесі, Дніпрі, Донецьку, Харкові та Чернігові. Дилери забезпечували продаж автомобілів, запчастин, аксесуарів та кваліфікований після-продажний сервіс автомобілів. В грудні 2000 року також відчинили свої двері нові виставкові зали автомобілів та силової продукції Хонда в м. Києві поряд з станцією метро Арсенальна.
  У період із 1998 по 2001 рік відбувався сталий зріст (приблизно на 40% за рік) кількості відвідувань та обсягів виконаних робіт на дилерських СТО.
  Ми дякуємо усім нашим співгромадянам, хто підтримав Бренд Хонда на початку його історії в Україні своєю довірою та покупками. Це дуже нам допомогло в подальшій роботі. Ви щиро раділи нашим першим успіхам, а ми з великою увагою дослухались до ваших зауважень та побажань.
  Вже в наступній публікації Ви дізнаєтесь про наступний етап історії Хонда в Україні, що розпочався з відкриттям у 2003р. нової будівлі дистриб’юторського/дилерського центру Хонда «Дніпро Мотор Інвест» — одного із найбільших на той час дилерських центрів у Європі.