HONDA CIVIC 4D: ГРА В СЕГМЕНТИ

У столітті популярності кросоверів найбільш продаваними автомобілями в Європі продовжують залишатися моделі С-класу. І десяте покоління «Сівіка» знову повертає свої лідерські позиції після декількох років затишшя.

В Осоці, мабуть, дуже серйозно задумалися над втраченими можливостями моделі Civic. Дев’яте покоління не виправдало покладених на нього надій і криза змусила навіть частково згорнути його продажі в Європі. І наразі, інженерам і дизайнерам довелося серйозно постаратися, щоб випустити автомобіль, не схожий на всіх попередників, але зберегти його впізнаваність і культову концепцію — «Автомобіль для всіх людей. Автомобіль для всього світу». Більш того, він повинен своїм виглядом, практичністю і харизмою затьмарити у свідомості покупців такий бажаний образ кросоверів. 

Якщо раніше виробники билися за популярність серед 100% покупців, а за Civic ще в 2009 році стояла черга в рік, то сьогодні 50% клієнтів повністю віддають перевагу сегменту SUV. Іншим учасникам ринку доводиться боротися за те, що залишилося. Хто, як Toyota Corolla, зберігає вірність традиційній класиці, утримуючи міцну третю позицію серед європейських продажів, а хто воліє точечтно бити по стилістиці, як це виходить у бестселера Volkswagen Golf. І новий Civic в 2017 році увірвався в це безтурботне царство, знову струсивши всіх своєю космічністю. Міцна четверта позиція на ринку – це свідчення вдалого відродження. А значить, «цивільний» ще повоює. 

Футуристична практичність

Як кажуть оптимісти: «Перезагрузись! І життя налагодиться». Інженери і дизайнери закатали рукави, стерли всі колишнє й почали малювати седан заново. І не даремно. На перший погляд його навіть складно ідентифікувати: тільки по емблемі розумієш, що ця «ракета» таки належить японському бренду. Дизайнери повністю відійшли від колишнього компонування кузова в стилі cab-forward, що надавало попереднику дивовижні обриси. Всю кабіну зі стійками змістили взад для створення купеобразного силуету, нині його прийнято називати fastback. І за подібні метаморфози треба дякувати навіть не японцям, а команді каліфорнійського підрозділу під керівництвом Джареда Хола. Їм явно вдалося, не виходячи з бюджету, створити експресивний образ, властивий практично всім поколінням Civic.

Застосування нової більш широкої, більш довгої платформи від Honda CR-V дозволила дизайнерам отримати достатньо простору для якісного перетворення простору. У конструкції використовували несучий кузов з посиленими стійками і 12% високоміцної сталі (у порівнянні з 1% у попередника). Загальна концепція знизила вагу на 16 кг, підвищила на 52% жорсткість на кручення, а центр ваги автомобіля став на 10 мм нижче. Фастбек додав по всіх фронтах і доріс до вражаючих 4,6 метрів і 2,69 в колісній базі. «Гольфу» такі масштаби і не снилися. 

Простір авіалайнера

Магнетизм нового Civic укладений в іншому — максимально просторому салоні в класі. Це реальний шанс придбати старшу модель D-класу за смішні гроші: за габаритами новий Civic наздогнав Accord сьомого покоління. Приголомшлива свобода пересування і багато повітря в салоні, але ще більше радує відсутність двох’ярусної передньої панелі. Прилади придбали майже класичний вигляд, зберігши легкий наліт космічності в обрисах. 

А ось з впровадженням технологій японці явно не поспішають. Поки ринок бореться за кожну надбавку в кольорах, функціях і дюймах сенсорних екранів мультимедійних систем, Honda сміливо ставить у нове покоління скромний монохромний 7-дюймовий дисплей і тільки один USB-порт. І добре, що він взагалі є. Про економію вам нагадає відсутність вентиляційних дефлекторів для заднього ряду і важіль перемикання невеликого екрану бортового комп’ютеру на панелі приладів, який через незнання можна довго шукати. 

А ось з впровадженням технологій японці явно не поспішають. Поки ринок бореться за кожну надбавку в кольорах, функціях і дюймах сенсорних екранів мультимедійних систем, Honda сміливо ставить у нове покоління скромний монохромний 7-дюймовий дисплей і тільки один USB-порт. І добре, що він взагалі є. Про економію вам нагадає відсутність вентиляційних дефлекторів для заднього ряду і важіль перемикання невеликого екрану бортового комп’ютеру на панелі приладів, який через незнання можна довго шукати. 

Окрему хвалебну оду варто співати конструкторам за діапазон налаштувань водійського крісла і керма. Тендітна дівчина прилаштується не гірше манекенниці з довгими ногами чи борця сумо, а мультифункціональне кермо дозволить не відволікатися на клавіші аудіосистеми.

Безтурботний їздець

Атмосфера в салоні буде панувати така, яку ви себе налаштуєте. Не буде більше збивати вас дорожній шум або ревіння мотору. Поворожили над «шумкою» серйозно, приводячи машину до характеристик більш високого класу. Тільки безступінчатий варіатор нагадає про себе при накручуванні обертів. Так, Хонда розбалувала нас за кілька поколінь фірмовим «автоматом» Hondamatic. Повернення CVT ніби відкидає нас у минуле століття, якби не чаклунство. Коробка дивом вилікувалася від одвічних болячок варіатору – незрозумілих змін передач і млявого розгону. Цілком можна вдавлювати акселератор і чекати прояву хондівського темпераменту. 

На жаль, чекати доведеться секунд десять. Перехід до сімейних цінностей і класичних канонів позначилися на характері. Civic немов переріс свій юнацький максималізм заспокоївшись та осаджуючи сильно зухвалих господарів. Під капотом усереднений 1.6 SOHC i-VTEC зі скромною віддачею 125 л. с. і 152 Нм. Почекайте, тут ще є система Econ. Вона мало змінює налаштування, але дозволяє зайвий раз не впорскувати дарма паливо в двигун, дозуючи навантаження. Причому за заводськими показниками в місті п’ятиметровий седан вагою 1,7 тонни повинен з’їдати 9,2 літра бензину, а в реальності бортовий комп’ютер мені показував 8,5. 

При всій любові до Honda, дуже вже хотілося намацати приховану спадщину. А вона розкривається лише після трьох тисяч обертів. Саме на високих швидкостях особливо починаєш цінувати пружне кермо з чітким нулем і відмінну керованість, що зі збільшенням швидкості стає все виразнішим і гострішим. Не кажучи вже про підвіску. Більше немає цієї надмірної чутливості від дрібної гальки і шуму камінчиків під колесами. І це при тому, що архітектура залишилася незмінною з незалежною підвіскою попереду і багатоважільною позаду, але тепер вона закріплена на потужному підрамнику і додає жорсткості. Розгойдування проявляється тільки на високих швидкостях в крутих поворотах, з якими легко впоратися завдяки короткому рульового механізму з 2,2 оборотами замість 3,1 в колишній версії. Дуже приємні відчуття. І тут вже не шкода, що витрата палива злітає до 10 літрів. В наших міських умовах повільних швидкостей все повернеться у межі 7-8 літрів.

Не треба засмучуватися

Не варто засмучуватися любителям динаміки, таким як я. Для них спеціально привезуть більш драйверський мотор сімейства Earth Dreams 1.5 з турбокомпресором і безпосереднім уприскуванням. Він володіє потужністю 174 л. с. і 220 Нм. Але і ціна на нього буде відповідною. 

Сьогоднішня пропозиція від представництва Honda досить скромна і позбавляє від мук вибору. Навіщо думати, якщо вам підібрали оптимальний пакет? Тут тобі і круїз-контроль, клімат, підігріви, і противідкатна система і навіть камера заднього огляду. І весь цей багаж у розмірах більш дорослого сегменту за ціною в 21 900 доларів (573 999 грн). 

Десята версія, безумовно, відновлює репутацію Civic на ринку, а якщо клієнт зможе відчути всі принади підвіски і оцінити масштаби при нетривіальній зовнішності, то зірве джекпот. Цінності у «цивільного» тепер цілком європейські. Якщо не чіплятися до динаміці, то седан — це просто практичний, в цілому вишуканий, тихий, престижний, економічно вигідний і добре збалансований автомобіль. За всіма цими аспектами у нього цілком адекватна вартість.

ПЛЮСИ: нова комфортна підвіска, простір в салоні, обсяг багажника.

МІНУСИ: середній двигун, слабка мультимедія, немає ручки на кришці багажного відділення, потрібні аксесуари та кріплення для речей у багажнику. 

Джерело: https://tsn.ua/auto/test-drajvy/honda-civic-4d-gra-v-segmenti-1174662.html?_ga=2.251964425.1268736099.1529908509-1948151023.1527678126

_____________________________________________________________________________________________________

Матеріал публікується мовою оригіналу та з письмового дозволу редакції, а також прямим посиланням на джерело.
Компанія «Прайд Мотор» може не поділяти думку авторів публікацій та не несе відповідальності за зміст авторських матеріалів.