Honda в Україні. Історія Honda в Україні починається з 1992 року. 

Це був період початку створення автомобільного ринку України, який, по суті, виходив із радянської системи «розподілу» легкових автомобілів серед жителів тієї країни в результаті довгих, протягом багатьох років, очікувань в чергах. Тому, потенційно, перед споживачами та учасниками майбутнього ринку відкривались майже безмежні можливості. В той же час це явище було зовсім новим як для одних, так і для інших, з усіма можливими і непередбачуваними наслідками….  Тому, «піонерів» цього руху було ще зовсім небагато.

Ми представили  марку Honda в Україні майже відразу після того, як це зробили колеги Mazda та Peugeot, тобто це була перша трійка відомих брендів в Україні.

Дистриб’ютором тоді була компанія Дніпро Мотор Інвест. Офіційне відкриття виставкової зали компанії відбулось 25.07.1992 року на проспекті Перемоги 57 у м. Києві. В той же час, це був перший автосалон в Україні, що відповідав вимогам автовиробників, як то було заведено у автомобільному світі. Згодом розпочала свою роботу сервісна станція на проспекті Науки 57.  Позаяк це був початок, так би мовити нульова точка, Дистриб’ютор почав свою роботу фактично у ролі дилера з продажу автомобілів кінцевим власникам та їх технічного обслуговування і ремонту. Колектив компанії був сформований із автомобільних фахівців та інженерів, об’єднаних спільним бажанням гідно представити Бренд в Україні через надання обслуговування найвищого рівня та задоволення клієнтів.

На жаль, з квітня 1993 року до початку 1997 року, автомобільний ринок в Україні був у «придушеному» стані через надмірний розмір оподаткування імпорту автомобілів (близько 110% вартості). Тому Дистриб’ютор Honda працював над вдосконаленням внутрішньої організації діяльності, напрацюванням досвіду роботи з власниками автомобілів, обслуговуванням вживаних автомобілів, і взагалі формуванням впевненого іміджу бренду Honda через створення довірливих стосунків з клієнтами, в той час як продажі нових авто були мізерними. Але маємо визнати, що нам все це вдалося попри те, що загалом це був дуже складний період в історії Honda в Україні.

Активне формування дилерської мережі розпочалось з 1998 року відразу після закінчення скрутних часів, та тривало до 2006 року.  За цей час було створено мережу з 10 автомобільних дилерів Honda на території центральної і східної частини України. Це був період активного розвитку країни, окремих видів індустрії та споживчих ринків, включаючи автомобільний. Завдяки активній співпраці Дистриб’ютора, дилерів та клієнтів, бренд Honda заслужив високу репутацію на ринку, а дистриб’ютор став одним зі кращих серед колег по бізнесу у Європі. А його флагманський дилерський центр Honda у Києві отримав Сертифікат на відповідність міжнародному стандарту ISO 9000-1, і до речі, був єдиним таким сертифікованим центром на ринку легкових автомобілів в Україні.

З подальшим розвитком автомобільного ринку, і за прикладом інших брендів, дистриб’ютором в країні з 2006 року стала дочірня компанія Honda Motor – «Хонда Україна», яка продовжила розвиток мережі з продажу та обслуговування автомобілів, мотоциклів та силової продукції Honda. Однак, через кризу 2008 року, подальші події 2014 року та у відповідності до політики Виробника у Європі, з 2015 року, Дистриб’ютором автомобілів та мотоциклів Honda в Україні була призначена українська компанія Прайд Мотор, а дистриб’ютором силової продукції Honda — компанія Дніпро Мотор. 

В обох компаніях працюють фахівці високого рівня у своїй справі з досвідом біля 20 років роботи з Виробником та продукцією Honda, а керівник компанії  працює з Honda Motor вже 28 років, тобто з самих перших днів історії Honda в Україні. Дилерська мережа наразі складається з 12 автомобільних  дилерів по усій території України, 28 дилерів силової продукції Honda та 6 мотоциклетних. Це компанії які мають досвід роботи з Honda від 10 до 22 років, де працюють люди, що глибоко натхненні філософією Honda – «Повага до особистості». Саме це і дає нам можливість надавати клієнтам Honda продукцію найкращої якості, сервіс найвищого рівня, та забезпечувати їх задоволення і упевненість при володінні добротною та престижною продукцією Honda.

За всю історію Honda в Україні було продано біля 50 000 автомобілів, 2500 мотоциклів та 50 000 одиниць силової продукції.

Звичайно, що ці цифри дуже далекі від багатьох сотень мільйонів одиниць проданої продукції у всьому світі за 70 років історії Honda Motor, але це є досить значна кількість і ми пишаємось тим, що багато наших співгромадян мають змогу долучитись до великої сім’ї Honda та отримати радість володіння продукцією Honda, а  дилери та дистриб’ютор – радість від спілкування з задоволеними клієнтами.