Історія Honda у Формулі-1: Повернення.

  У 1983 році, після 15 років перерви, Honda повертається до Формули-1 співпрацюючи з невеличкою командою Spirit. Але ланцюг дій, завдяки якому компанія повернулась до чемпіонату, розпочався ще 5 років тому.
  В кінці 70-х в Honda ніхто не думав про повернення у Формулу-1, адже компанія була неспроможна виділяти велику кількість ресурсів для проекту такого масштабу. Проте в компанії залишались люди, які вірили в її потенціал для участі у чемпіонаті. Нобухіко Кавамото – керівник конструкторського бюро Honda у 1987 році створив групу ентузіастів, яка добровільно працювала над реалізацією задуманого. Вони вирішили почати з основ та тестували одноциліндровий прототип двигуна малого об’єму, щоб вдосконалити основні технології розробки майбутнього гоночного двигуна. Після багатьох відмов у підтримці цього проекту, у 1979 році, керівництво Honda все ж таки погодилось відновити програму участі компанії у Формулі-1.
  Своє повернення до перегонів Honda розпочала участю у Формулі-2 (серія нижчого дивізіону) в якості постачальника двигунів. У цьому чемпіонаті Honda співпрацювала з невеличкою командою Ralt.
  Під час створення двигуна V6 для Формули-2 настав момент, коли досвід, набутий при дослідженні малолітражних прототипів, став у пригоді. В якості матеріалу для блоку двигуна, був обраний пластичний чавун, який дозволив побудувати достатньо легкий двигун V6. Як результат, двигун важив на 15кг менше ніж такий самий V6 двигун Renault та на 4 кг менше ніж 4-х циліндровий двигун BMW.
  У сезоні 1981 року, в другому для Honda у Формулі-2, Ralt-Honda здобуває Титул. Після успіху в молодшій серії компанія бере курс на Формулу-1.
  У сезоні 1983 Honda співпрацює з командою Spirit, для якої це також був дебютний сезон у Формулі-1. В Honda розуміли, що успіх у Формулі-2 не одразу призведе до високих результатів у Формулі-1, тож той сезон розцінювався компанією як тестовим. Протягом сезону команда мала постійні проблеми з надійністю, через що змогла дебютувати лише на 9 етапі, який означав повернення Honda у Формулу-1 після 207 пропущених гонок та 15 років перерви. Сезон 1983 року The Spirit Honda закінчила так і не заробивши жодного очка.
  Попри прикрі результати сезону, Honda досягнула бажаної мети – протестувати надійність та ефективність двигуна, тож компанія була готова для нових звершень. Почавши співпрацю з командою Williams у 1983 році, Honda відкриває нову сторінку своєї історії виступів у Формулі-1.