Після 7 років виступів, пізнавши всю біль і важкість, радість і ейфорію цього спорту, Honda покидає чемпіонат, здобувши омріяне – чемпіонство Макса Ферстаппена.
Тож давайте згадаємо, як минула чергова ера виступів компанії у «Королеві автоспорту».
Перегони – це природа компанії Honda і «життя» її засновника – Соічіро Хонди. Колись він сам брав в них участь, але його мрією завжди було саме створити гоночний автомобіль, що буде домінувати у гонках. І сила цієї мрії привела компанію Honda у Формулу-1, яка стала першим японським автовиробником в історії чемпіонату і єдиним, хто отримав визнання.
Повернувшись у Формулу-1 у 2015 році, Honda стала постачальником двигунів для команди McLaren, з якою наприкінці 80-х компанія здобула 4 титули в командному та особистому заліках і створила найбільш домінуючий болід в історії Формули-1.
Проте повторити історію не вдалося. Через недосконалість комунікації між McLaren та Honda, японському мотористу так і не вдалося створити конкурентоспроможний двигун. Протягом 3-х «жахливих» років із McLaren Honda отримала багато критики у свій бік та стала посміховиськом в очах спільноти Формули-1.
У 2018 році Honda, опинившись за крок до припинення виступів у Формулі-1, починає співпрацю із командою Scuderia Toro Rosso, яка є «молодшою» командою концерну Red Bull у Формулі-1. Увесь сезон команда провела у «тестовому режимі», а найкращим результатом стало 4 місце на Гран-прі Бахрейну. Відсутність пресингу від партнерів та налагоджена співпраця команди та моториста принесла свої результати. Оцінивши прогрес Honda, «старша» команда Red Bull оголосила про співпрацю із японським мотористом. Таким чином Honda співпрацювала одразу з двома командами концерну Red Bull.
Попри прогнози скептиків, сезон 2019 став поверненням Honda на вершину. Тоді команди Red Bull здобули 11 подіумів та 3 перемоги на двох. А на Гран-прі Бразилії гонщики двох команд здобули переможний дубль – 1 та 2 місця.
У наступному сезоні команда Red Bull Racing Honda посіла 2 місце у Кубку конструкторів (командному заліку) та здобула 2 перемоги та 13 подіумів. Крім цього, на Гран-прі Італії пілот «молодшої» команди, що змінила назву на Scuderia Alpha Tauri Honda, переміг у «домашній» для команди гонці.
На початку сезону 2021 Honda оголосила про припинення участі у чемпіонаті по закінченню року. Проте, аби здобути омріяне – титул у двох заліках, Honda за 6 місяців розробила новий двигун, концепцію якого компанія намагалась втілити із McLaren. Як наслідок, японському мотористу вдалося створити компактний двигун, що вирізнявся вищою потужністю та надійністю. Крім нового двигуна, у цьому році відбулися зміни в регламенті, які зробили концепцію днища боліду Red Bull виграшною.
Таким чином вперше в еру гібридних двигунів (із 2014 року) з’явилася справжня загроза для Mercedes – домінуючої команди останніх 7 років. Протягом усього сезону між Red Bull Racing Honda та Mercedes та їх пілотами тривала запекла боротьба.
Сезон 2021 по праву можна назвати одним із найвидовищніших у сучасній Формулі-1. Настільки, що перед останньою гонкою сезону кількість очків у Макса Ферстаппа та Льюїса Хемільтона була однаковою.
Здобувши 10 перемог та 18 подіумів у 22 гонках, Макс Ферстаппен вперше став Чемпіоном Світу Формули-1 та першим, хто досяг цього не за болідом Mercedes у гібридній ері. Команда Red Bull Racing Honda посіла 2 місце у Кубку конструкторів, поступившись Mercedes 28 очками. Крім цього, найкращий сезон у своїй історії провела команда Scuderia Alpha Tauri Honda, здобувши 142 очка.
А що далі? Honda покидає Формулу-1 задля нового виклику – досягнення абсолютної вуглецевої нейтральності у серійному виробництві. Соічіро Хонда завжди вважав, що гоночний автомобіль – це справжня лабораторія на колесах. Так Honda зможе використати увесь досвід побудови гібридних двигунів у Формулі-1 в серійному виробництві.
Також Honda продовжить співпрацю із Red Bull на інших умовах. Із 2022 року Red Bull отримує право на використання інтелектуальної власності розробок Honda. Також Honda підтримуватиме Red Bull у подальшій побудові двигунів та надаватиме операційну підтримку під час гоночних сесій.
🏆 Цього року Honda вдалося додати ще один титул до власного активу. Відтепер у компанії 6 здобутих Кубків Конструкторів та 6 титулів в особистих заліках у Формулі-1.
Ось такими видались 7 років Honda проведеними у Формулі-1.
Дякуємо, Honda.
Дякуємо, Red Bull.
Дякуємо, Формула-1.