В авангарді технічного прогресу – Технологія Drive-By-Wire

Технологія Drive-By-Wire стала однією із найвагоміших розробок Honda та змогла не лише принести користь у своєму «чистому використанні», але й стати основою для створення багатьох інших технологій.
🔹Суть Drive-By-Wire
Система DBW фактично означає відсутність механічного зв’язку між органами керування та виконавчими механізмами. Тобто зв’язок між педаллю акселератора та дросельним заслінками відбувається завдяки передачі електричного струму дротами, що керується бортовим комп’ютером. У класичному варіанті цей зв’язок є суто механічним.
🔹Історія
Вперше в серійному виробництві подібний принцип було застосовано в авіації в 60-х роках минулого століття (на літаках F8 Crusader та Concord). Honda вперше застосувала систему Drive by wire на боліді Формули-1.
В 1992 р. Honda розробила 12-ти циліндровий двигун (V12) серії RA122E/B для гоночного боліда F1, у якому було застосовано дросельні заслінки з електронним управлінням від бортового комп’ютера, використовуючи датчики положення педалі акселератора. Таке рішення дозволило застосувати на гоночному боліді ще одне ноу-хау: напів — автоматичну механічну трансмісію.
Завдяки Drive-By-Wire бортовий комп’ютер отримав можливість підлаштовувати поведінку і двигуна і трансмісії, що надало водієві неперевершену точність керування двигуном і болідом в цілому, значно підвищило надійність та витривалість трансмісії, та суттєво зменшило витрату пального, що врешті решт дозволило командам з моторами від Honda і надалі завоювати призові місця.
🔹Ефект та Переваги
Згодом використання технології DBW в серійних автомобілях Honda значно спростило і вдосконалило систему TCS (traction control system – систему, яку Honda перша в світі застосувала на передньо-приводних автомобілях), яка входить до комплексу фірмової системи стабілізації під назвою VSA (vehicle stability assist system).
Цілком зрозуміло що наявність технології DBW надала стимулу до подальшого розвитку систем активної безпеки таких як ACC (адаптивний круїз контроль) та CMBS (гальмівна система з функцією пом’якшення зіткнення) які наразі входять до стандартного пакету Honda Sensing®.
Але найголовнішим надбанням автомобілів Honda пов’язаним із застосуванням електронної дросельної заслінки стало значне зменшення шкідливих викидів в атмосферу з одночасним суттєвим скороченням витрати пального. Лінійка таких двигунів отримала власну назву Earth Dreams Technology і саме з того часу передова технологія Drive-By-Wire була поступово застосована на всіх моделях Honda та використовується і донині, навіть на гібридних автомобілях.