Мотор BF115

2010 року з’явилася нова модифікація BF115, що приєдналася до вже сформованої пари BF135/BF150. Отож усі три моделі BF115, BF135 і BF150 є однобазовими й виконані на одному блоці циліндрів. Як завжди, за основу підвісних моторів було взято автомобільні розробки компанії Honda: BF115 базується на платформі автомобільного двигуна Honda Accord, а BF135 і BF150 – на двигунах автомобілів Accord, CRV.

Цьому двигунові дісталися усі найновіші розробки компанії Honda. Серед них і технологія BLAST, що дозволяє одномоментно збільшувати крутний момент на низьких швидкостях, програмна інжекторна система впуску PGM-FI, технологія збіднення робочої суміші Lean Burn Control та інші. Силовий агрегат – рядний чотирициліндровий двигун об’єму 2 354 куб.см. із двома розподільчими валами над блоками циліндрів – компонування DOHC (Double Over Head Cam) із чотирма клапанами на циліндр. Попри зовсім інакшу систему газорозподілу, на відміну від моделей Honda BF75 і F90, підвісні мотори BF115/135/150 мають таку ж саму спрощену систему регулювання клапанів – коромисла клапанів не потребують високоточного регулювання із застосуванням регулювальних шайб для експериментального добору найкращої позиції. За подавання палива в камери згорання відповідає система PGM-FI (Programmed Fuel Injection – програмна інжекторна система впуску), що є, фактично, багатоточковою послідовною електронною інжекторною системою. Система розподіляє з точністю розраховану кількість палива в кожну камеру згорання із розрахунком режимного навантаження двигуна. Мікропроцесорний модуль ECM (Engine Command Module) системи PGM-FI збирає інформацію із сенсорів, розміщених у відповідальних вузлах двигуна для коригування пропорції повітря/бензин і запалювання як у момент запуску, так і в усьому діапазоні обертів. Система забезпечує двигунові впевнений запуск, злагоджену роботу, високі технічні показники й знижене споживання палива. Всі основні системи роботи двигуна, такі як збіднення паливної суміші й система електронного запалювання, певна річ, також пов’язані з PGM-FI через командний модуль ECM, а технологія BLAST залучає на додачу ще й саму систему запалювання.

Система охолодження має три незалежних контури – контур охолодження блоку циліндрів, головки блоку циліндрів і випускного колектора. Оливна помпа трохоїдного типу урухомлюється від колінвала. Такі ж помпи застосовуються на автомобілях. Для зниження вібрації двигуна використовуються два балансувальних вала, що обертаються в протилежних напрямках. На моделях BF135 і BF150 застосована система двофазного впуску, принцип роботи якої заснований на тому, що за допомогою відповідних заслінок, які відкривають/закривають певні повітряні канали у впускному колекторі, досягається геометричне збільшення об’єму на низьких обертах і зменшення на високих для вирівнювання тиску з атмосферним, що забезпечує потрібну кількість повітря для двигуна, покращуючи його робочі характеристики в відповідних режимах. Поворотний кронштейн BF115/135/150, вісь нахилу й усі вали виготовлені з нержавкої сталі. Багатошаровий процес фарбування захищає від корозії зовнішні деталі мотора в агресивному морському середовищі. Фарба наноситься на алюмінієвий сплав Honda, що підлягає спеціальному обробітку ізолянтним матеріалом.  Далі наноситься епоксидне ґрунтування, потім шар акрилової компоненти металік і завершальний шар акрилової фарби.

Для рибалок, що захоплюються тролінгом, підвісний мотор Honda BF115 на додаткове замовлення може бути оснащений спеціальним перемикачем, подібним до того, який контролює зміну кута нахилу мотора. За його допомоги можна східчасто з кроком 50 об/хв перемикати швидкість обертання в діапазоні від 650 до 900 об/хв. Електронний командний модуль всіх моделей підвісних моторів ECM відслідковує життєво важливі функції двигуна й, для запобігання його поламанню, попереджає судноводія про перегрів, потрапляння води в паливо, низький тиск оливи, стан акумулятора, перевищення допускних обертів та інші критично важливі параметри.  

 
ДВИГУН
4-тактний DОНС, 4 циліндра, 16 клапанів
Робочий об’єм двигуна (см3) 2 354
Діаметр Х хід поршня (мм) 87 х 99
Кількість клапанів 16
Діапазон обертів (об/хв) 5000-6000
Номінальна потужність, к.с. (кВт) 84,6  (115)
Система охолодження водяне охолодження (з термостатом)
Система живлення електронне впорскування палива PGM-FI (Programmed Fuel Injection)
Система запалювання мікрокомп’ютерна PGM-IG
Система випуску у воду через маточину гребного гвинта
 
ПРИВІД
Передатне відношення 2,14
Позиція перемикання передач вперед-нейтраль-назад
 
ОБЛАДНАННЯ
Потужність генератора змінного струму 55 А
Розмір гвинта (дюйми) опція
Гребний гвинт: число лопатей опція (3 чи 4 лопаті)
Наявність індикатора тиску оливи +
Наявність індикатора перегріву +
Наявність обмежника обертів +
Наявність аварійного вимикача +
Віддільник води/палива вбудований
Керування дистанційне
Система запуску електричний стартер
Довжина вала L або Х
Наявність зворотного обертання немає
Винос гвинта з води електричний (із гідравлічним приводом)
Зміна нахилу двигуна електричний (із гідравлічним приводом)
 
РОЗМІРИ
Повна довжина (мм) 845
Повна ширина (мм) 589
Повна висота (мм) 1665 (L) — 1790 (Х)
Висота транця (мм) 508 (L) — 635 (Х)
Суха маса, кг:  
— ультрадовгий вал
— наддовгий вал 217 (не включаючи алюмінієвий гвинт 3 кг)
— довгий вал 214
— короткий вал