Мотор BF250

Новий флагманський двигун Honda BF250A

Із унікальною синергією технологій автомобільних і морських двигунів, BF250 є втіленням пристрасті Honda до інженерної та технічної досконалості, що робить його по-справжньому гідним флагманського статусу. Виразний дизайн корпуса, включаючи унікальну систему впуску повітря, новий силовий агрегат –  BF250 готовий забезпечити максимальне задоволення від спілкування з морською стихією.

Підвісним двигуном Honda BF250 установлені нові стандарти в категорії 250 к.с. із найкращими в класі продуктивністю й паливною економічністю. Це 24-клапанний, V-подібний, 6-циліндровий двигун об’ємом 3,6 л, обладнаний системою зміни фаз газорозподілу VTEC™.

Нова система впуску повітря Power Intake Air System у поєднанні з розробленою Honda системою BLAST ™ і технологією Ecomo роблять цей двигун унікальним – потужним й економічним водночас.

Двигун BF250 оснащений повністю новим редуктором, дизайн якого забезпечує підвищену гідродинамічну ефективність під водою. Нове передатне число редуктора (2:1) і широкий спектр гвинтів (4 лопаті, до 16 дюймів у діаметрі) забезпечує високий рівень продуктивності в поєднанні з різними типами суден.

Найкращий у класі генератор і система зарядки акумулятора дозволяє BF250 справлятся зі збільшеними потребами клієнтів у бортовій електроніці.

Нова регульована система зарядження на холостому ходу (Adjustable Idle Charge System) автоматично регулює частоту обертання двигуна за допомогою ECU для прискорення зарядження, коли виявляє збільшене електричне навантаження.

BF250 є NMEA 2000-сумісним двигуном. Це дозволяє спрощено підключатися до всіх інших NMEA 2000-сумісних пристроїв на борту, таких як ехолоти, картплотери, навігаційні пристрої.

У моторі BF250 вперше в галузі застосована двоконтурна система охолодження. Перший контур із фронтальним забірником застосовується для циркуляції повітря навколо критичних компонентів силового блока, включно з реле-регулятором. Другий контур із боковим забірником містить систему попереднього осушення й направляє потік у повітряний дифузор паливної системи. Таке рішення без додаткових нагнітачів та проміжних охолоджувачів підвищує щільність повітря, що відводиться в паливну систему, й це позитивно впливає на якість наповнення камер згорання. Для зниження нагріву картера вихлопний колектор обгинає оливний піддон.

Ще одна новинка – система контролю дій оператора. Мікрокомп’ютер двигуна запам’ятовує характерну послідовність керування й надалі змінює кут випередження запалювання таким чином, щоб знизити навантаження на редуктор при перемиканні на нейтраль. Видозмінений редуктор із великим передатним числом допускає встановлення гребного гвинта діаметру до 16 дюймів.

У конструкції мотора широко застосовані вузли з нержавкої сталі – важелі керування й вали. Стартер уміщений в герметичний бокс. Патентована антикорозійна система подовжує термін експлуатації корпуса й вузлів.

 Доступні двигуни з протилежним напрямом обертання для можливості спареного встановлення. 

 

 
ДВИГУН
4-тактний SОНС, 6 циліндрів, 60° VTEC™ 24 клапани
Робочий об’єм двигуна (см3) 3 583
Діаметр Х хід поршня (мм) 89 х 96
Кількість клапанів VTEC 24
Діапазон обертів (об/мин) 5300-6300
Номінальна потужність к.с. (кВт) 250 (183,9)
Система охолодження водяне охолодження (із термостатом)
Система живлення електронне упорскування палива PGM-FI
Система запалювання електронна PGM-IG
Система випуску у воду через маточину гребного гвинта
 
ПРИВІД
Передатне відношення 2
Положення перемикання передач уперед-нейтраль-назад
 
ОБЛАДНАННЯ
Потужність генератора змінного струму 90 А
Розмір гвинта (дюйми) опція
Гребний гвинт: число лопатей опція (4 лопаті)
Наявність індикатора тиску оливи +
Наявність індикатора перегріву +
Наявність обмежника обертів +
Наявність аварійного вимикача +
Віддільник води/палива вбудований
Керування дистанційне
Система запуску електричний стартер
Довжина вала L або Х або ХХ
Наявність зворотного обертання на валах Х або ХХ
Винос гвинта з води електричний (із гідравлічним приводом)
Зміна нахилу двигуна електрична (із гідравлічним приводом)
 
РОЗМІРИ
Повна довжина (мм) 920
Повна ширина (мм) 625
Повна висота (мм) 1760 (L) — 1887 (Х) — 2014 (ХХ)
Висота транця (мм) 508 (L) — 635 (Х) — 762 (ХХ)
Суха маса, кг:  
— ультрадовгий вал 294 (включаючи сталевий гвинт 6 кг)
— наддовгий вал 290
— довгий вал 284
— короткий вал