Мотор BF250

Новий флагманський двигун Honda BF250A

Із унікальною синергією технологій автомобільних і морських двигунів, BF250 є втіленням пристрасті Honda до інженерної та технічної досконалості, що робить його по-справжньому гідним флагманського статусу. Виразний дизайн корпуса, включаючи унікальну систему впуску повітря, новий силовий агрегат –  BF250 готовий забезпечити максимальне задоволення від спілкування з морською стихією.

Підвісним двигуном Honda BF250 установлені нові стандарти в категорії 250 к.с. із найкращими в класі продуктивністю й паливною економічністю. Це 24-клапанний, V-подібний, 6-циліндровий двигун об’ємом 3,6 л, обладнаний системою зміни фаз газорозподілу VTEC™.

Нова система впуску повітря Power Intake Air System у поєднанні з розробленою Honda системою BLAST ™ і технологією Ecomo роблять цей двигун унікальним – потужним й економічним водночас.

Двигун BF250 оснащений повністю новим редуктором, дизайн якого забезпечує підвищену гідродинамічну ефективність під водою. Нове передатне число редуктора (2:1) і широкий спектр гвинтів (4 лопаті, до 16 дюймів у діаметрі) забезпечує високий рівень продуктивності в поєднанні з різними типами суден.

Найкращий у класі генератор і система зарядки акумулятора дозволяє BF250 справлятся зі збільшеними потребами клієнтів у бортовій електроніці.

Нова регульована система зарядження на холостому ходу (Adjustable Idle Charge System) автоматично регулює частоту обертання двигуна за допомогою ECU для прискорення зарядження, коли виявляє збільшене електричне навантаження.

BF250 є NMEA 2000-сумісним двигуном. Це дозволяє спрощено підключатися до всіх інших NMEA 2000-сумісних пристроїв на борту, таких як ехолоти, картплотери, навігаційні пристрої.

У моторі BF250 вперше в галузі застосована двоконтурна система охолодження. Перший контур із фронтальним забірником застосовується для циркуляції повітря навколо критичних компонентів силового блока, включно з реле-регулятором. Другий контур із боковим забірником містить систему попереднього осушення й направляє потік у повітряний дифузор паливної системи. Таке рішення без додаткових нагнітачів та проміжних охолоджувачів підвищує щільність повітря, що відводиться в паливну систему, й це позитивно впливає на якість наповнення камер згорання. Для зниження нагріву картера вихлопний колектор обгинає оливний піддон.

Ще одна новинка – система контролю дій оператора. Мікрокомп’ютер двигуна запам’ятовує характерну послідовність керування й надалі змінює кут випередження запалювання таким чином, щоб знизити навантаження на редуктор при перемиканні на нейтраль. Видозмінений редуктор із великим передатним числом допускає встановлення гребного гвинта діаметру до 16 дюймів.

У конструкції мотора широко застосовані вузли з нержавкої сталі – важелі керування й вали. Стартер уміщений в герметичний бокс. Патентована антикорозійна система подовжує термін експлуатації корпуса й вузлів.

 Доступні двигуни з протилежним напрямом обертання для можливості спареного встановлення. 

 

 
ДВИГУН
4-тактнийSОНС, 6 циліндрів, 60° VTEC™ 24 клапани
Робочий об’єм двигуна (см3)3 583
Діаметр Х хід поршня (мм)89 х 96
Кількість клапанівVTEC 24
Діапазон обертів (об/мин)5300-6300
Номінальна потужність к.с. (кВт)250 (183,9)
Система охолодженняводяне охолодження (із термостатом)
Система живленняелектронне упорскування палива PGM-FI
Система запалюванняелектронна PGM-IG
Система випускуу воду через маточину гребного гвинта
 
ПРИВІД
Передатне відношення2
Положення перемикання передачуперед-нейтраль-назад
 
ОБЛАДНАННЯ
Потужність генератора змінного струму90 А
Розмір гвинта (дюйми)опція
Гребний гвинт: число лопатейопція (4 лопаті)
Наявність індикатора тиску оливи+
Наявність індикатора перегріву+
Наявність обмежника обертів+
Наявність аварійного вимикача+
Віддільник води/паливавбудований
Керуваннядистанційне
Система запускуелектричний стартер
Довжина валаL або Х або ХХ
Наявність зворотного обертанняна валах Х або ХХ
Винос гвинта з водиелектричний (із гідравлічним приводом)
Зміна нахилу двигунаелектрична (із гідравлічним приводом)
 
РОЗМІРИ
Повна довжина (мм)920
Повна ширина (мм)625
Повна висота (мм)1760 (L) — 1887 (Х) — 2014 (ХХ)
Висота транця (мм)508 (L) — 635 (Х) — 762 (ХХ)
Суха маса, кг: 
— ультрадовгий вал294 (включаючи сталевий гвинт 6 кг)
— наддовгий вал290
— довгий вал284
— короткий вал